14.8 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 27, 2021

  Telafi eğitimi ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

  2021-2022 eğitim öğretim sezonun başlamasına artık kısa bir süre kaldı. Geçtiğimiz haftalarda karnelerini online olarak alan milyonlarca öğrenci isteğe bağlı olarak telafi eğitimine başlamıştı.

  Bir yandan bu telafi eğitimin bitiş tarihi sorgulanırken, bir yandan da okulların yeni dönem
  açılış tarihi merak konusu oldu. Peki, telafi eğitimi ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

  ”Okullar ne zaman açılacak?” sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci tarafından araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Tatile çıkan öğrenciler, yeni eğitim yılı öncesinde hazırlıklarını yapabilmek amacıyla okulların açılacağı tarihi bekliyor. İşte, telafi eğitiminin bitiş ve okulların yeni dönem açılış tarihi….

  TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN BİTECEK?

  MEB’in telafi eğitim programında, gönüllülük esasına dayalı öğrencilere yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştiriliyor. MEB'in duyurusuna göre telafi eğitimi 31 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek.

  OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  MEB’e bağlı tüm derece okulların 6 Eylül 2021’den itibaren yüz yüze eğitime başlaması planlanıyor.

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 6 Eylül’de açılmasıyla ilgili her türlü çalışmanın devam ettiğini söyledi. Okulların açılması hazırlıklarına değinen Bakan Selçuk, ”Eylül başından itibaren de hepimiz okullarımızda olmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Hazırlıklarımızın temel noktası temizlik ve hijyenle ilgili. Türk Standartları Enstitüsü ile
  hazırlamış olduğumuz kontrol kılavuzunun yenilenmiş haliyle beraber her türlü tedbirin alınması noktasında iş ve işlemlerimiz sürüyor.” şeklinde ifadeler kullandı.

  Öte yandan vaka sayılarının artması durumunda nasıl bir strateji izleneceği ise henüz net değil. Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

  BAKAN’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde Twitter’da ”Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme eylül ayında başlayacağız inşallah.”şeklinde bir paylaşım yaptı. Selçuk, etkinliklerin yaz boyu telafi kapsamında devam ettiğini söyleyerek ”Tedbirlerimiz ve
  yüksek dikkatimizle yeni döneme eylül ayında başlayacağız inşallah. Aşı olan herkes, kendi sağlığının takipçisi ve yüz yüze eğitime başlama sürecinin destekçisidir.” ifadelerimi kullandı.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ