22.6 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 3, 2022

  Son dakika! DGS sınav giriş yerleri açıklandı

  DGS giriş belgeleri öğrencilerin erişimine açıldı. ÖSYM tarafından yapılan sınav öğrencilerin eğitim hayatlarına lisans programlarında devam etme şansı sunuyor.

  Adaylar DGS yerlerini ÖSYM AİS üzerinden TC kimlik no ve şifre ile öğrenebilecek… önlinsans programlarından mezun olanların girebildiği DGS sınav giriş yerleri açıklandı. Öğrencilerin merakla beklediği sınav giriş yerlerine ÖSYM’nin resmi sitesinden bakılabiliyor. DGS’de sınav giriş yerleri ÖSYM AİS üzerinden öğrenilebiliyor. Ayrıca ÖSYM, sınava girecek adaylara, saat uyarısında bulundu.

  2021 DGS SINAVI NE ZAMAN?

  ÖSYM tarafından yayınlanan 2021-DGS kılavuzuna göre sınav 11 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.

  ÖSYM’DEN DGS AÇIKLAMASI

  11 Temmuz 2021 tarihinde uygulanacak olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

  Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden 01 Temmuz 2021 tarihinde saat 14.00’ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

  11 Temmuz 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-DGS için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ