14.5 C
İstanbul
Salı, Mayıs 17, 2022

  Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk okulların açılacağı tarihi açıkladı

  2021-2022 eğitim öğretimin ne zaman başlayacağına ilişkin araştırmalar yoğunluk kazandı.

  2020-2021 eğitim yılının büyük bir kısmını evlerden EBA aracılığı ile tamamlayan öğrenciler ve eğitimciler, şimdilerde ise yeni dönem hakkında merak ettikleri sorulara yanıt arıyor. Peki, okullar ne zaman açılacak?

  Yaz tatili devam ederken, öğrencilerin kafasında tek bir soru var ”Okullar ne zaman açılacak?” Bu kapsamda en güncel ve doğru bilgileri edinmek isteyen öğrenciler, son olarak Milli Eğitim Bakanı’nın açıklaması ile aradıkları sorulara yanıt buldu. İşte, Bakan Selçuk’un yüz yüze eğitim hakkındaki en son açıklamaları…

  OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  MEB&’e bağlı tüm derece okulların 6 Eylül 2021’den itibaren yüz yüze eğitime başlaması planlanıyor.

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 6 Eylül’de açılmasıyla ilgili her türlü çalışmanın devam ettiğini söyledi. Okulların açılması hazırlıklarına değinen Bakan Selçuk, ”Eylül başından itibaren de hepimiz okullarımızda olmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Hazırlıklarımızın temel noktası temizlik ve hijyenle ilgili. Türk Standartları Enstitüsü ile
  hazırlamış olduğumuz kontrol kılavuzunun yenilenmiş haliyle beraber her türlü tedbirin alınması noktasında iş ve işlemlerimiz sürüyor.” şeklinde ifadeler kullandı.

  Öte yandan vaka sayılarının artması durumunda nasıl bir strateji izleneceği ise henüz net değil. Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

  BAKAN’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde Twitter’da ”Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme eylül ayında başlayacağız inşallah.”şeklinde bir paylaşım yaptı. Selçuk, etkinliklerin yaz boyu telafi kapsamında devam ettiğini söyleyerek ”Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme eylül ayında başlayacağız inşallah. Aşı olan herkes, kendi sağlığının takipçisi ve yüz yüze eğitime başlama sürecinin destekçisidir.” ifadelerimi kullandı.

  OKULUM TEMİZ BELGESİ’NDE SON DURUM

  Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde Okulum Temiz Belgesi çalışmalarında, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında 50 bin 869 resmi okul ve kurumun başvurusu alındı. Bunların yüzde 98’i belgelendirildi. 19 bin 493 okul ve kurumun belgesi de yenilendi.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ