28.1 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  Normalleşme ile birlikte uçak bileti fiyatları arttı

  Normalleşme süreciyle birlikte uçak ve otobs biletlerine talep artarken bilet fiyatları da zamlandı.

  2021’in ilk yarısını analiz eden Turna.com, evli çiftlerin tatil rotasını vizesiz ve karantina şartı olmayan Maldivler’e çevirdiğini açıkladı. Bu süreçte en pahalı dış hat uçuşu İstanbul – Dubai olurken, biletlerin 18 bin 409 liraya alıcı bulduğu ifade edildi

  Online uçak ve otobüs bileti platformu Turna.com’un raporuna göre, evli çiftler tatil rotalarını vizesiz ve karantina şartı olmayan Maldivler’e çevirdi. Devam eden seyahat kısıtlamaları nedeniyle, daha güvenli ve farklı seyahat alternatiflerini değerlendiren çiftlerin ilk tercihinin, Maldivler’in başkenti Malé olduğu kaydedildi. Listeyi, Azerbaycan’ın Bakü ve Ukrayna’nın Kiev şehirleri takip etti. Çiftler, iç hatlar seyahatlerinde ise en çok İstanbul, İzmir ve Antalya’yı tercih etti.

  Normalleşme ile birlikte uçak bileti fiyatları arttı

  EN PAHALISI DUBAİ BİLETİ OLDU

  2021’in ilk 6 ayının en pahalı dış hatlar uçak bileti ise İstanbul – Dubai uçuşu olurken, iç hatlardaki en pahalı bilet ise 2 bin 850 liraya satılan Ankara – Antalya uçuşu oldu. En ucuz yurt dışı uçak bileti; Kiev – Ankara destinasyonunda 190 liraya satıldı. En ucuz yurt içi uçak bileti ise Antalya – Adana destinasyonunda 80 liraya alıcı buldu. İç ve dış hatlarda uçak biletlerinin en pahalı olduğu ay haziran olurken, en ucuz olduğu aylar iç hatlarda şubat ve mart, dış hatlarda ise mart ve mayıs oldu.

  Uçak bileti fiyatları arttı

  ”YILIN İKİNCİ YARISINDA DAHA ÇOK SEYAHAT EDİLECEK”

  Uçak biletleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Turna.com’un Genel Müdürü Dr. Kadir Kırmızı, ”Uçuşlara olan talepler her geçen gün artıyor. Yılın ilk yarısındaki hareketlilik ise fazlasıyla sevindirici. Aşılama oranının yükselmesi ve uluslararası seyahat kısıtlamalarının da ülke ülke gevşetilmesiyle birlikte ikinci yarıda daha çok seyahat edileceğini öngörüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

  Uçak bileti fiyatları zamlandı

  İÇ HATLARDA EN ÇOK UÇULAN ROTA: İSTANBUL – İZMİR

  Araştırma sonuçlarına göre, yılın ilk 6 ayında, iç hatlarda en çok İstanbul – İzmir arası seyahat edildi. Listeyi İstanbul – Antalya, İstanbul – Adana ve İstanbul – Trabzon destinasyonları takip etti. Dış hatlarda Bakü listedeki birinciliğini korudu. Taşkent, Tahran, Malé ve Kiev ise listeyi takip eden şehirler oldu. 2021’in ilk yarısında, en çok haziran ayında seyahat edildi.

  Normalleşme ile birlikte uçak bileti fiyatları arttı

  ÖĞRENCİLER BAKÜ’YÜ, 65 YAŞIN ÜSTÜNDEKİLER İSE ALMANYA’YI TERCİH ETTİ

  Öğrenciler dış hatlarda en çok Bakü, Varşova ve Priştine’ye seyahat etti. Öğrencilerin iç hatlarda en çok uçtuğu şehirler ise İstanbul, İzmir ve Antalya oldu. 65 yaşın üstündekiler ise yurt dışında Almanya’nın Stuttgart, Hamburg ve Nürnberg şehirlerini, yurt içinde İstanbul, İzmir ve Trabzon’u tercih etti.

  Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası’na koronavirüs teminatı

  THY’den kademeli normalleşme sürecinde seyahat açıklaması

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ