23.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 13, 2021

  Meşale Bende Sertifikası nedir, nasıl alınır? İşte Meşale Bende alma sayfası

  Meşale Bende sertifikası,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102'nci yıl dönümü dolayısıyla başlatılan ve milyonların katıldığı bir kampanyaya dönüştü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da sosyal medya hesaplarından Meşale Bende etkinliğine katılma çağrısında bulundu.

  MEB tarafından 19 Mayıs’a özel olarak düzenlenen Meşale bende etkinliğine katılım çığ gibi büyüyor. Sabah saatlerinden itibaren binlerce kişi Meşale Bende Sertifikasını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmaya başladı.  Peki, Meşale Bende Sertifikası nasıl alınır?

  MEŞALE BENDE SERTİFİKASI NEDİR?

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, yılda bir defa kutlanan bir bayramdan çok daha fazlası. 19 Mayıs 1919 tarihi Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin ilk günü olarak kabul ediliyor. Öyle ki o gün yanan bağımsızlık ateşi hiç sönmeden devam ediyor.

  Bu kapsamda çeşitli kurum ve kuruluşlar da bu özel günün anısına her yıl özel kampanyalar ve etkinlikler düzenliyor.

  2021 yılının en dikkat çekici etkinliği de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Meşale Bende etkinliği oldu. Katılımcılar MEB internet adresine girerek gerekli bilgileri doldurduktan sonra Meşale Bende Sertifikası alıyor. Dijital ortamda hazırlanan bu sertifika da sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılıyor. Böylece bu önemli günün ruhu bir nebze de olsa yeniden canlandırılmış oluyor.

  Meşale Bende Sertifikası nedir, nasıl alınır? İşte Meşale Bende alma sayfası
  Meşale Bende Sertifikası nedir, nasıl alınır? İşte Meşale Bende alma sayfası

  MEŞALE BENDE SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Gençler, 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’da yaktığı bu ateş, sizlerle daha güçlü. #meşalebende diyerek tarihe adınızı yazdırmak ve 19 Mayıs meşalesini devralmak için ‘mesalebende.meb.gov.tr’ adresinden kendi isminizle bize katılabilirsiniz.” dedi.  Ekrana ad ve soyad bilgileri girildikten sonra oluşturulan görsel, sosyal medyada “meşalebende” etiketiyle paylaşılabilecek.

  MEŞALE BENDE SERTİFİKASI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ