11.5 C
İstanbul
Cuma, Ocak 27, 2023

  Mahrem kaç bölüm sürecek? Mahrem belgeseli ne zaman bitecek?

  FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişiminin yıl dönümünde şehitler anılıyor. Bu hain girişimi unutturmamak adına TRT de harekete geçti.

  Mahrem adlı belgesel ile FETÖ’nün karanlık yüzü bir kez daha gözler önüe serildi. Mahrem belgeselinin kaç bölüm süreci ve ne zaman biteceği ise programının takipçilerince merak ediliyor. Peki, Mahrem kaç bölüm sürecek? Mahrem belgeseli ne zaman bitecek?

  FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) sızma faaliyetlerini ve 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçteki bilinmeyenleri anlatan ”Mahrem” belgeseli 14 Temmuz’da ilk bölümüyle ekranlara geldi. Belgeselin ilk iki bölümünde FETÖ’nün ortaokul çağlarından itibaren öğrencilere nasıl yaklaştığı, askeri okullara nasıl eleman yerleştirdiği tanıkların açık beyanlarıyla işlendi. İşte, Mahrem belgeseli hakkında merak edilenler…

  FETÖ mağdurlarının da ifadelerine yer verilen belgesel dizisi ilerleyen haftalarda yeni bölümleriyle TRT 1’de izleyiciyle yeniden karşılaşacak. Yönetmen koltuğuna Hamit Coşkun’un oturduğu belgeselin çekimleri, 4 ilde, 159 farklı mekanda ve 11 haftada gerçekleştirilmişti.

  Mahrem belgeselinde FETÖ'nün askeri okullara yerleştirmek için özel olarak yetiştirdiği ve takibe aldığı gençlere askeri okullara giriş sınavı sorularını nasıl ve hangi yöntemlerle verdiği de gözler önüne seriliyor.

  MAHREM KAÇ BÖLÜM SÜRECEK?

  FETÖ’nün karanlık mahrem yapılanmasını, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sızma faaliyetlerini ve 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçteki bilinmeyenleri anlatan ve 10 bölümden oluşan ”Mahrem” belgeseli, ilk dört bölümüyle ekranlara geldi.

  Diğer bölümlerin gelecek haftalarda ekranlara gelmesi bekleniyor.

  KİMLER ROL ALDI?

  Etkin pişmanlık yasasından yararlanan eski örgüt üyelerinin ilk kez açık kimlikle verdikleri röportajların yayımlanacağı ve 10 bölümden oluşan ”Mahrem” belgeselinde gerçek tanıkların yanı sıra canlandırmalar için oyuncular da rol aldı.

  MAHREM’İN YAPIM EKİBİ

  ”Mahrem” belgeselinin çekimleri 4 ilde, 159 farklı mekânda ve 11 haftada gerçekleştirildi. Belgeselde 2 binden fazla figüran ve oyuncu yer aldı. Senaristliğini Halis Cahit Kurutlu’nun ve Gürkan Tanyaş’ın, yapımcılığını ise Halis Cahit Kurutlu’nun üstlendiği belgeselin yönetmen koltuğunda Hamit Coşkun oturuyor.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ