27.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Kurban Bayramı ne zaman?

  Vatandaşların son günlerde en çok merak ettiği konulardan biri de Kurban Bayramı oldu.

  İslam’daki iki bayramdan biri olan Kurban Bayramı aynı zamanda tatil fırsatı olarak değerlendiriyor. Vatandaşlar haftalar öncesinden, 2021 Kurban Bayramı tatilinin tarihini sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Kurban Bayramı ne zaman?

  Hicri takvime göre Zilhicce ayının 10. gününden itibaren dört gün boyunca kutlanan Kurban Bayramı, Müslümanlar tarafından heyecanla bekleniyor. Hem kurban kesmek isteyen hem de tatil yapmak isteyen vatandaşlar, resmi tatilin başlangıç tarihini sorguluyor. İşte, 2021
  Kurban Bayramı tatilinde son dakika bilgileri…

  KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

  Kurban Bayramı tatili hakkında detayları Cumuhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı. Resmi Kurban Bayramı tatili 19 Temmuz Pazartesi günü başlıyor. Ancak pek çok vatandaş kendi imkanlarıyla, bunun öncesindekihafta sonu tatilleri ile 15 Temmuz resmi tatilini de birleştirerek öncesinden tatile çıkacak.

  KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı bilgilere göre; Kurban Bayramı bu bu yıl 20 Temmuz’da başlayıp, 23 Temmuz’da ise sona erecek.

  Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi

  Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı

  Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba

  Kurban Bayramı 3.Gün: 22 Temmuz Perşembe

  Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

  BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor. Bayram tatili vesilesiyle yola çıkacak tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına riayet etmelerini, kazalara karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum.” dedi.

  ERDOĞAN’DAN KÖPRÜ VE OTOYOLLAR İÇİN BAYRAM MÜJDESİ GELDİ

  Kurban Bayramı’nda geçmişte olduğu gibi köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.

  Kurban Bayramı’nda köprü ve otoyollardan geçişin ücretsiz olacağına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yayımlanacak.

  Kurban Bayramı süresince yap-işlet-devret projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler ücretsiz olacak.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ