24.3 C
İstanbul
Salı, Temmuz 27, 2021

  Kabine toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? Kabine toplantısında ne karar alınacak?

  Koronavirüsün hayatımıza girmesinin ardından vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde toplanan Kabine Toplantılarını daha fazla takip eder oldu. 15 günde bir yapılan Kabine Toplantısı’nda yine koronavirüs ile ilgili kararlar alınması bekleniyor.

  2020 yılının mart ayından beri hayatımızda olan COVID-19 hayatlarımızı olumsuz anlamda etkiledi. Pek çok kişi sevdiklerini kaybederken, pek çok kişi de koronavirüs tedavisi görmek zorunda kaldı. Sağlığın yanı sıra maddi anlamda da hemen herkes zorlandı. Koronavirüs önlemlerine karşı alınan her karar Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandığından, vatandaşlar bu toplantılara daha fazla önem vermeye başladı. Yeni yapılacak Kabine Toplantısı’nda yine koronavirüse dair gelişmelerin duyurulacağı düşünülüyor.

  KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Kabine Toplantısı yapılırken, bu toplantılar 15 günde bir yapılmaktadır. Son toplantı 21 Haziran’da yapılmıştı. Bu tarihten itibaren hesap yapıldığında yeni yapılacak Kabine Toplantısı’nın 5 Temmuz’da gerçekleşmesi ön görülüyor. Ancak konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

  KABİNE TOPLANTISI’NDA NE KARARLAR ALINACAK?

  Geçtiğimiz Kabine Toplantısı’nın ardında 1 Temmuz itibarıyla sokağa çıkma yasakları kaldırıldı. Ancak eğlence yerlerinin kapalı kalması karar ve maske kullanım zorunluğu devam ediyor. 5 Temmuz’da gerçekleşmesi beklenen Kabine Toplantısı’nda çıkacak kararlar arasında vatandaşlar eğlence yerlerinin açılmasını bekliyor. Kabine Toplantısı’nın tarihi henüz belli olmadı. En son yapılan toplantı 21 Haziran’da gerçekleşmişti. Ancak Kabine’nin 15 günde bir toplanacağının açıklanmasından dolayı bir sonraki Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın 5 Temmuz Pazartesi yapılması bekleniyor. Ancak konuya dair resmi bir açıklama bulunmuyor.

  EN SON YAPILAN KABİNE TOPLANTISI KARARLARI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 Haziran’da gerçekleşen toplantı sonrası şunları
  açıklamıştı: Tamamı da 1 Temmuz itibarıyla başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını
  tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili sınırlamayı da daha ileri bir saat olan 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur. Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor. Kamu ve özel sektördeki iş ve işlemlerin tamamında Sağlık Bakanlığının hazırladığı salgın yönetimi ve çalışma rehberlerine uyulması hassasiyetle takip edilecektir. HES Kodu uygulaması yaygınlaştırılarak sürdürülecektir. Konuyla ilgili diğer ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacaktır. Tüm bu kararların ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

  Kabine toplanıyor! Pazar yasakları kalkacak mı?

  Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta? Kademeli normalleşme sonrası belli olacak

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ