6.9 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 20, 2023

  İşte beklenen Aşı Uygulama Odaları

  Sağlık Bakanlığı'nın tüm hastanelerde Covid-19 aşısı uygulanması için tedbirlerin alınmasına yönelik genelgesi doğrultusunda, Ankara Şehir Hastanesi'nde 25 "Aşı Uygulama Odası" oluşturuldu.

  Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’deki tüm illere gönderdiği yazıda, Kovid-19 aşılamalarının yapılacağı hastanelerde alınması gereken önlemler ve aşılamanın nasıl yapılacağına ilişkin detaylar yer aldı. Genelge doğrultusunda aşı uygulamalarının gerçekleştirileceği hastanelerde önlemler alınmaya başlandı. Koronavirüs ile mücadelenin merkezlerinden Ankara Şehir Hastanesi’nde de bu kapsamda 25 tane aşı uygulama odası hazırlandı.

  Acil durumlar için müdahale odası var

  Aşı odaları, aşı yaptırmak için gelen vatandaşların diğer hastalarla temas etmemesi için polikliniklerden uzak bir noktada kuruldu. Aşı uygulananlara, aşının ardından herhangi bir olumsuz durumda halinde müdahale edilmesi için aşı odalarının yanında müdahale odası da hazırlandı.

  Diğer polikliniklerden uzak

  Ankara Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Bircan Kayaaslan, hastanede 25 aşı odası kurduklarını belirtti ve tüm şartların aşılamaya uygun hale getirildiğini ifade etti. Doç. Dr. Kayaaslan, aşı odalarının hastanedeki diğer polikliniklerden uzak, aşı için gelen hastaların temas etmeyeceği şekilde ayarlandığını bildirdi.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ