25.3 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  Genç doktor anesteziyle yaşamına son verdi

  Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli asistan doktor Mustafa Yalçın, kendine anestezi yaparak yaşamına son verdi.

  Bursa’da kayak yapmaya gittiğini söyleyerek evden çıkan Mustafa Yalçın’a ulaşamayan yakınları durumu polis ve jandarmaya bildirdi. Arama çalışmalarının sonunda ise Uludağ eteklerindeki ormanda genç doktorun cansız bedenine ulaşıldı. Yapılan incelemenin ardından Yalçın’ın intihar ettiği öğrenildi. Genç adam, geriye ailesi ve arkadaşlarına yazdığı 5 sayfalık mektup bıraktı.

  “Kayak yapmaya gidiyorum” diyerek evinden çıktı

  Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli asistan doktor Mustafa Yalçın, 16 Şubat sabahı 08.00 sularında, “Kayak yapmaya gidiyorum” diyerek evinden çıktı. Evden 27 AR 993 plakalı otomobiliyle ayrılan Yalçın’dan haber alamayan yakınları, durumu jandarma ile polis ekiplerine bildirdi.

  İhbarın ardından harekete geçen ekipler, Plaka Tanıma Sistemi ile (PTS), Yalçın’ın aracının Uludağ yoluna doğru gittiğini saptadı. Yalçın’ın otomobili, bölgede yapılan arama çalışmasının sonucunda Uludağ yolunun 11’inci kilometresinde terk edilmiş halde bulundu.

  Genç doktor anesteziyle yaşamına son verdi
  Genç doktor anesteziyle yaşamına son verdi

  Yalçın’ın kaybolma ihtimali göz önünde bulundurularak bölgeye çok sayıda Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD, Arama Kurtarma Derneği (AKUT), ANDA ve Nilüfer Arama ve Kurtarma (NAK) ekibi sevk edildi. Arama- kurtarma çalışmalarına JAK ve AFAD’a ait Köpekli Arama Tim’i de destek verdi.

  Genç doktor anesteziyle yaşamına son verdi
  Genç doktor anesteziyle yaşamına son verdi

  5 sayfalık intihar mektubu bıraktı

  Arama çalışmaları otomobilin terk edildiği alan üzerinde yoğunlaştırılırken, otomobile 1 kilometre uzaklıktaki ormanlık alanda Yalçın’ın cansız bedeni bulundu. Yaklaşık yarım metre kalınlıktaki karın altında bulunan Yalçın’ın, potasyum ve çeşitli ilaçlardan karışım yaptığı serumu damar yoluna bağlayarak intihar ettiği saptandı. Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemenin ardından Yalçın’ın cansız bedeni, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Mustafa Yalçın’ın intihar ettiği yerde, 4 yıl önce kamp yaptığı ve hatıra fotoğrafı çektirdiği öğrenildi.

  Diğer yandan Mustafa Yalçın’ın aracında ailesi ile yakınlarına yazdığı 5 sayfalık intihar mektubu bulundu. Yalçın’ın mektubunda, “Ölümünden kimse kendini sorumlu tutmasın. Ben bu hayattan keyif almıyorum. Artık yaşamak istemiyorum” yazdığı öğrenildi.

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ