28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  Farmasi 500 Milyon dolar ciro yaptı, 10. fabrikasını açıyor

  Farmasi, şu anda üretim yaptığı 9 fabrikasıyla Avrupa’nın en büyük entegre tesislerinden biri konumunda. Bununla birlikte firma, yıl sonuna kadar gıda takviye tesisi olarak planladığı 10. fabrikasını da açmayı planlıyor.

  Farmasi

  Temelleri 1950 yılında kendini bilime ve ilaç üretmeye adayan Dr. Cevdet Tuna ile atılan Farmasi, ihracattan elde ettiği karın tamamını üretim ve tesis yatırımına ayırıyor. Aynı zamanda marka, her yıl bütçesinin yüzde 10’unu yeni ürün geliştirmek üzere Ar-GE için kullanıyor.

  Farmasi Yönetim Kuru Üyesi Emre Tuna; pandeminin derinleştirdiği ekonomik kriz birçok şirketi küçülmeye sürüklerken, Farmasi Ailesi olarak yenilikçi yaklaşımlarıyla büyüme ivmelerini sürdürdüklerini belirtti.

  Tuna, bu başarının en büyük nedenini, üretim hacimlerinin çok güçlü olmasına ve katma değeri yüksek ürün ihraç ediyor oluşu olarak gösterdi. Aynı zamanda, ihracat rakamlarını koronavirüsün tüm olumsuz şartlarına rağmen iki kat artırdıklarının da altını çizdi.

  Hedef her yıl daha büyük büyüme

  Her yıl daha büyük bir büyüme hedefinde olan Farmasi, yıl sonunda tamamlanması planlanan yeni gıda takviyesi tesisi ile fabrika sayısını 10’a çıkaracak.

  Ünlü markada, beyaz yaka çalışan sayısı günden güne artarken, Şubat ayı sonunda Ömerli’de yapılan fabrikayla aynı mekanda inşa edilen yeni plaza binasına geçiyor. Yeni bina tasarlanırken, markanın kurumsal kimliğini yansıtan renklilik ile çalışanların motivasyonunu ve üretkenliğini arttırmak hedeflendi.

  ABD’nin en hızlı büyüyen Türk güzellik şirketi

  Amerika’ya da 2019 yılında açılan marka, 2020 yılını Amerika’nın en hızlı büyüyen Türk güzellik şirketi olmanın gururu ile kapadı.

  Farmasi, Bu başarının yanı sıra  bu yıl Nisan ayında dünyanın en büyük beş pazarından biri olan Meksika’ya girmeye hazırlanıyor. Daha sonra sırasıyla Kanada, Almanya, Japonya, Kore ve Çin pazarlarına girmek diğer hedefleri arasında yer alıyor. Bulunduğu ülkelerde yüksek başarılara imza atan markanın uzun vadeli hedefleri arasında ise dünyanın en büyük 10 kozmetik firmasından biri olmak ve dünya markası haline gelmek var.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ