28.1 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? SSK- BAĞKUR emekli ikramiyeleri ayın kaçında ödenecek?

  Emekli ve hak sahiplerinin Kurban Bayramı ikramiyeleri için araştırmaları bugün itibari ile hız kazandı.

  Bayram öncesi alacakları ikramiye ile bayrama ekonomik açıdan rahat girme umudu olan emekli vatandaşlar, bu bayram önce ödemelerin ne zaman yapılacağını sorguluyor. Peki, emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak?

  İlk kez geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda zamlı olarak ödenen emekli ikramiyesi artık, 1.100 TL olarak hesaplara ödeniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı. İşte, SSK- BAĞKUR emekli ikramiyeleri hakkında açıklamalar…

  EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamada ödemelerin başladığı müjdelendi. Bu gelişme ile birlikte emekli ve hak sahiplerinin Kurban Bayramı ikramiyeleri ile birlikte zamlı olarak emekli aylıkları hesaplara yatırılmaya başladı.

  SSK VE BAĞKUR EMEKLİ İKRAMİYELERİ AYIN KAÇINDA ÖDENECEK?

  Emekli ikraqmiyeleri; SSK’lılar için 13-14 Temmuz tarihleri arasında hesaplara aktarılacak.

  Ödemeler, Bağ-Kur emeklileri için de 16 Temmuz’da hesaplara yapılacak.

  EMEKLİ SANDIĞI İKRAMİYE ÖDEMESİ NE ZAMAN?

  Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşların Kurban Bayramı ikramiyeleri 15 Temmuz’da ödenecek.

  KİMLER İKRAMİYEDEN YARARLANABİLİYOR?

  Ramazan ve Kurban olmak üzere yılda iki kez ödenen bayram ikramiyelerinden SGK'dan emekli aylığı alanların yanı sıra, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri almakta olan kişiler, şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terör mağduru sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de ikramiye almaya hak kazanıyor. İkramiyeden ölüm aylığı (dul ve yetim aylığı) alanlar da faydalanabiliyor.

  EMEKLİ MAAŞ ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

  SSK kapsamında aylık alanların zamlı 2021-Temmuz dönemi aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyeleri ödeme günleri de netlik kazandı.

  Normalde; 17, 18, 19, 20, 21 Temmuz'da maaş ödemesi alacaklar, 13 Temmuz’da, 22, 23, 24, 25, 26 Temmuz’da alacaklar ise 14 Temmuz’da ödeme alacak.

  Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

  Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Millete sesleniş konuşması hangi gün, saat kaçta olacak?

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ