20.3 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

  Dilara Gönder kimdir? Show TV ana haber sunucusu Dilara Gönder’in kariyeri

  Show TV’nin yeni ana haber sunucusu Dilara Gönder televizyon izleyicilerinin dikkatini çekti. Sunuculuğun yanı sıra dizilerde de oynayan Dilara Gönder, 2010 yılında NTV’ye transfer olmuştu. İşte, Dilara Gönder hakkında merak edilenler…

  Dilara Gönder, Show TV’nin yeni ana haber sunucusu olarak Türk halkının karşısına çıktı. Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema bölümü mezunu olan Dilara Gönder, kariyeri boyunca önemli röportajlara ve haberlere imza atmıştı…

  DİLARA GÖNDER KİMDİR?

  Dilara Gönder, 17 Haziran 1983 tarihinde Almanya’nın Herrenbergşehrinde dünyaya geldi. İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olan Dilara Gönder, lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema bölümünde tamamladı.

  Üniversitede eğitimi devam ederken 2007 yılında Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 19. Genç İletişimciler Yarışması’na katıldı. Dilara Gönder, okul radyosunda yayımlanan “DinleBul” adındaki programla yarışmada radyo dalında birinci seçildi.

  DİLARA GÖNDER HANGİ KANALLARDA ÇALIŞTI?

  Sunuculuk hayatına Fenerbahçe TV’de MusicBox isimli programla başlayan Dilara Gönder, 2007 yılında Lig TV’ye geçti ve 2 buçuk yıl burada çalıştı.

  Sonrasında ise TRT’de Formula 1 yarışlarını yerinden takip eden ve önemli röportajlar yapan Gönder, 2010 yılında NTV’ye transfer oldu.

  Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Dilara Gönder, 2014 yılında ilk oyunculuk deneyimini Kanal D ekranlarında yayınlanan Ne Diyosuun isimli diziyle yaşadı. Star TV’de yayınlanan Sil Baştan dizisinde Gizem Dereli karakterini canlandıran Dilara Gönder, Baba Candır isimli dizide de yer aldı.

  DİLARA GÖNDER EVLİ Mİ?

  Dilara Gönder hakkında, 26 Aralık 2016 tarihinde Selim Yalın ile evlendiği haberleri gazetelerde yer aldı.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ