14.5 C
İstanbul
Salı, Mayıs 17, 2022

  Bitcoin yükselir mi? Bitcoin ne zaman yükselir?

  Son yıllarda ekonomi dünyası gözünü kripto paralara çevirdi. Bunların en prestijlisi ve işlem hacmi olanı Bitcoin ise son günlerde sert düşüş yaşayarak yatırımcılarını üzmüştü.

  Kripto paralar üzerinden yatırım planlayan ve halihazırda yatrımları olan çok sayıda kişi, bitcoin başta olmak üzere yeni nesil bu paraların yeniden ne zaman yükseliş trendine
  gireceğini merak ediyor. Peki, Bitcoin yükselir mi? Bitcoin ne zaman yükselir?

  Bitcoin’deki dalgalanmalar yatırımcılarını düşündürmeye devam ediyor. Pandemi döneminde büyük ivme kazanan kripto paralar, geçtiğimiz haftalarda düşüş seyrine girmişti. Ne zaman yükseleceği en çok merak edilen kripto para ise hiç kuşkusuz Bitcoin oldu. İşte, Bitcoin hakkında son gelişmeler…

  BİTCOİN NE ZAMAN YÜKSELİR?

  2021 Nisan ayında 64 bin 813 dolar seviyesine yükselerek tarihi rekor kıran Bitcoin, bu yükselişin ardından düşüşe geçmiş ve yatırımcılarına büyük hayal kırıklığı uğratmıştı.

  Son zamanlarda ise pozitif yönde hareketlenme eğilimine giren Bitcoin psikolojik sınırı aştı.

  Yükselişte milyarder yatırımcıların açıklamalarının etkili olduğu yönünde genel bir kanı hakim.

  BİTCOİN NE KADAR OLDU?

  Kripto para birimlerinin en çopk tercih edileni ve prestijlisi olarak adlandırılan Bitcoin, 40 bin dolar duvarını aştı.

  Bunun yanında diğer popüler kripto paralar da yükseliş trendine girdi. Ethereum yüzde 1.83 oranında artışla 2283 dolar, Dogecoin ise yüzde 1.24 yükselişle 0.20 dolar seviyesinden işlem görüyor. (Bu veriler anlık olarak değişebilmektedir)

  BİTCOİN NEDEN YÜKSELDİ?

  Geçtiğimiz haftalarda 30 bin doların altında seyreden Bitcoin, Amazon.com’un kripto para ile ödeme kabul etmeye hazırlandığına dair haberle 40 bin dolar sınırına tırmanmıştı.

  Amazon, kripto para ile satış iddialarının gerçek olmadığını söyleyerek yatırımcıları üzmüştü.

  Öte yandan Elon Musk’ın Bitcoin’e yönelik tavrının değişmesi ve Tesla’nın Bitcoin ile satışlara yeniden başlayacağını duyurması ile son yılların popüler yatırım araçlarından Bitcoin’de canlanmalar başladı.

  BİTCOİN NE ZAMAN İŞLEM GÖRMEYE BAŞLADI?

  Bitcoin, Satoshi Nakamoto adını kullanan ve gerçek kimliği bilinmeyen bir kişi veya grup tarafından 2008’de icat edilmiştir. 2009’da ise işlem görmeye başladı.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ