19.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021

  BİM, A101, Şok Market kaça kadar açık, hafta sonu açık mı? İşte hafta içi ve hafta sonu saatleri

  BİM, A101, Şok Market gibi zincir marketlerin çalışma saatleri, tam kapanma süresi boyunca değişirken aynı zamanda Pazar günleri de hizmet vermemişti. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge de BİM, A101, Şok Market gibi zincir marketlerin hafta içi ve hafta sonu açık olup olmayacağına da yer verildi.

  BİM, A101, Şok Market gibi zincir marketlerin çalışma saatleri 1 Haziran’dan itibaren geçerli olan kademeli normalleşme dönemine göre düzenlendi. Peki, BİM, A101, Şok Market kaça kadar açık, hafta sonu açık mı? İşte hafta içi ve hafta sonu saatleri…

  BİM, A101, ŞOK MARKET KAÇA KADAR AÇIK?

  Koronavirüs vakalarındaki artışı önlemek için uygulamaya alınan tam kapanma döneminde BİM, A101, Şok Market gibi zincir marketler Pazar günleri faaliyetlerine ara vermişti.

  29 Nisan’da başlayan tam kapanma süreci, 17 Mayıs’ta son buldu. Bununla birlikte, 1 Haziran Salı gününe kadar geçerli olacak kademeli normalleşme dönemine adım atıldı.

  Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi’ni kamuoyu ile paylaştı.

  Yayınlanan genelgede, BİM, A101, Şok Market gibi zincir marketlerin hafta içi çalışma saatlerine yönelik ayrı bir bilgi bulunmuyor.

  Diğer yandan hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması saatleri 21.00 ile 05.00 arası olarak düzenlendi. Bu tür marketlerin de normal çalışma saatleri arasında hizmet vermesi bekleniyor.

  BİM, A101, Şok Market kaça kadar açık, hafta sonu açık mı? İşte hafta içi ve hafta sonu saatleri
  BİM, A101, Şok Market kaça kadar açık, hafta sonu açık mı? İşte hafta içi ve hafta sonu saatleri

  BİM, A101, ŞOK MARKET HAFTA SONU AÇIK MI? İŞTE HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU SAATLERİ

  17 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında geçerli olacak kademeli normalleşme döneminde hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma akşamı saat 21.00’de başlayacak, Pazartesi sabahı saat 05.00’te sona erecek. BİM, A101, Şok Market gibi zincir marketler de diğer marketler gibi hafta sonu (Cumartesi-Pazar) 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak.

  Bununla birlikte genelgede BİM, A101, Şok Market gibi zincir marketler için yer verilen diğer kararlar şu şekilde;

  Zincir marketler başta olmak üzere çeşitli iş yerleri tarafından açılış veya belirli gün ya da saatlere özgü genel indirim uygulamalarının oluşturduğu yoğunluğun önüne geçilebilmesi için indirim uygulamalarının en az bir hafta sürecek şekilde uzun periyodlarla yapılması gerekmektedir.

  Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında oyuncak, elektronik eşya, kırtasiye, aksesuar ve giyim, alkol, ev tekstili, bahçe malzemeleri, oto aksesuar, züccaciye, hırdavat vb. ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında izin verilmeyecektir.

   

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ