11.3 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 8, 2022

  Artan vakalar üzerine BBC ek koronavirüs önlemleri aldı

  Vaka artışlarının sürdüğü İngiltere'de ulusal yayın kuruluşu BBC, yeni tedbirler aldı. Buna göre çalışanlar kurum içinde mesafeyi korumak amacıyla sensörlü uyarı cihazları takacak. Tedbirler kapsamında ayrıca haftada dört veya daha fazla gün ofiste olanlar haftada iki kez koronavirüs testlerine tabi tutulacak.

  BBC’den yeni koronavirüs önlemleri

  İngiltere’nin ulusal medya yayın organı BBC ülkede artış gösteren Covid-19 salgınına yönelik yeni tedbirler aldı. BBC, personelin birbirinden 2 metre uzakta kalmalarına imkan  sağlayacak uyarı sensörlü cihaz uygulamasına geçileceğini bildirdi. Aldıkları kararı çalışanlarına elektronik posta ile bildiren BBC yönetimi kurum içinde 2 metreden daha az mesafede olunması durumunda uyarı sensörlü cihazların çalışanları uyararak, yardımcı olacağını bildirdi. Önlemler çerçevesinde haftada 4 ya da daha fazla gün ofiste bulunanlar için haftada 2 kez yapılacak olan yatay temas koronavirüs testlerine tabi tutulacağı belirtildi.

  Ülkede son durum

  Mutasyonlu virüs nedeniyle pandeminin en sıkıntılı zamanlarını yaşayan İngiltere’de son 24 saatte 52 bin 618 Covid-19 vakası tespit edildi, vaka sayısı 2 milyon 889 bin 419’a çıktı. Bin 162 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle can kaybı sayısı 78 bin 508’e yükseldi. Artan vakalar üzerine 5 Ocak tarihinden itibaren yeniden karantinaya giren İngiltere’de Başbakan Boris Johnson halka sokağa çıkmamaları uyarısında bulundu.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ