27.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  Bayramda otoyollar ve köprüler ücretsiz mi? Kurban Bayramında hangi otoyollar ve köprüler ücretsiz olacak?

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrasında Erdoğan, salgın, önemli açıklamalarda bulundu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olduğunu açıkladı. Öte yandan köprü ve otoyolların akıbeti de merak konusu oldu. Peki, bayramda otoyollar ve köprüler ücretsiz mi? Kurban Bayramı'nda hangi otoyollar ve köprüler ücretsiz olacak?

  Bayram tatilini seyahat ederek değerlendirecek vatandaşlar, köprü ve otoyolların durumunu sorguluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası bayram tatili süreci ve otoyollarda ücretsiz geçiş hakkında pek çok vatandaşın merak ettikleri sorulara yanıt verdi. İşte, bayramda otoyollar ve köprü geçişi hakkında bilgi…

  BAYRAM KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ Mİ?

  Kurban Bayramı’nda geçmişte olduğu gibi köprü ve otoyollar ücretsiz olacak.

  Kurban Bayramı’nda köprü ve otoyollardan geçişin ücretsiz olacağına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’nde yayımlanacak.

  HANGİ OTOYOL VE KÖPRÜLER ÜCRETSİZ OLACAK?

  Kurban Bayramı süresince yap-işlet-devret projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler ücretsiz olacak.

  BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

  Erdoğan, ”Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor. Bayram tatili vesilesiyle yola çıkacak tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına riayet etmelerini, kazalara karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum” dedi.

  ERDOĞAN’DAN NİĞDE OTOYOLU MÜJDESİ

  Ankara-Niğde Otoyolu’nun, kamu-özel sektör iş birliğiyle milletin hizmetine sundukları yatırımlardan biri olduğunu dile getiren Erdoğan, üç kesim halinde geçen yıl devreye aldıkları bu otoyolun sahip olduğu yerli ve milli akıllı ulaşım sistemleriyle de kendi alanında önemli bir yatırım olduğuna işaret etti.

  Otoyol güzergahı üzerinde döşenen 1,3 milyon metre fiber optik ağ ve yerleştirilen 500 trafik sensörünün, sürücülerin ortaya çıkabilecek her duruma karşı hazırlıklı olmalarını sağladığını söyleyen Erdoğan, bu

  projenin hizmete girmesiyle Türkiye’nin Edirne'den Şanlıurfa’ya 1230
  kilometre uzunluğunda kesintisiz ulaşım yapılabilen bir otoyol ağına sahip olduğunu anlattı.

  Erdoğan, ”Niğde-Ankara akıllı otoyolunu kullanan vatandaşlarımıza bir müjde vermek istiyorum. Artık bu otoyolda sürücülerimiz otomobilleriyle yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla da yüzde 40 indirimli olarak seyahat edebilecek. Cuma gece yarısı devreye girecek bu indirimin ülkemize ve otoyolumuzu kullanan sürücülerimize hayırlı olmasını diliyorum. Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler de cuma gece yarısı başlayacaktır.”diye konuştu.

  Karavanla tatilin maliyeti ne kadar?

  Bayramda şehirlerarası seyahat yasağı olacak mı? Kurban Bayramı’nda seyahat serbest mi?

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ