27.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  Bayramda AVM’ler açık mı? Kurban Bayramı’nda AVM’ler kaça kadar açık?

  Kurban Bayramı’nın başlaması ile birlikte pek çok kurum ve mekanın çalışma saatleri de gündeme gelmeye başladı. AVM’lerin bayramda nasıl çalışacağını merak eden vatandaşlar, sorularına internet üzerinden yaptıkları araştırmalarla yanıt arıyor. Peki, bayramda AVM’ler açık mı? Kurban Bayramı’nda AVM’ler kaça kadar açık?

  20 Temmuz 2021 itibari ile Kurban Bayramı idrak edilmeye başlandı. 4 gün sürecek bayram sürecinde, AVM’lerin çalışma düzenleri vatandaşların gündeminde yer alıyor. Pek çok kişi, bu özel günde AVM’lerin açık mı olduğunu merak ederken, bir yandan da AVM’lerin eğer açıksa saat kaça kadar hizmet vereceğini sorguluyor. İşte, Kurban Bayramı AVM çalışma saatleri…

  BAYRAMDA AVM’LER AÇIK MI?

  1 Temmuz normalleşme süreci ile birlikte AVM’ler eski çalışma düzenine geri dönerken, Kurban Bayramı için herhangi ek bir kısıtlama kararı alınmadı. Dolayısı ile bayram boyunca AVM’ler çalışmaya devam edecek.

  KURBAN BAYRAMI’NDA AVM’LER KAÇA KADAR AÇIK?

  AVM’ler 1 Temmuz ile normal çalışma saatlerine geri döndü. 20 Temmuz- 23 Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek olan Kurban Bayramı’nda Alışveriş Merkezleri müşterilerine hizmet vermeye devam edecek.

  Koronavirüs kurallarına uyularak AVM’ler 10.00-22.00 saatlerinde faaliyet yürütebilecek.

  Öte yandan bazı AVM’lerin kapanış saati farklılık gösterebilir.

  AVM’LERDE HES KODU ZORUNLULUĞU

  Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde yaptığı güncellemeyle daha önce 1 metre olan sosyal mesafenin 2 metreye çıkarılmasını önerdi. Öte yandan birçok sektörde de HES kodu kontrolü zorunluluğunu getirdi. AVM’lerde de giriş için HES kodunun onaylatılması zorunlu olarak yapılıyor.

  KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN BİTECEK?

  Kurban Bayramı tatili hakkında detayları Cumuhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı. Resmi Kurban Bayramı tatili 19 Temmuz Pazartesi günü başlıyor. Ancak pek çok vatandaş kendi imkanlarıyla, bunun öncesindeki hafta sonu tatilleri ile 15 Temmuz resmi tatilini de birleştirerek öncesinden tatile çıkacak.

  24 Temmuz itibari ile pek çok işletmede bayram düzeni bitecek ve normal işleyiş başlayacak. Öte yandan memurların iş başı tarihi ise 26 Temmuz Pazartesi gününü bulacak.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ