20.7 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Bakan Kurum açıkladı: 2030’da su savaşları çıkacak

  Çevre ve şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye'nin kendine yeten bir ülke haline gelerek, iklim değişikliğiyle mücadele edebilecek güce sahip olduğunu belirtti.

  “SU SAVAŞLARI ÇIKACAK”

  Bakan Kurum sulam proçjelerinde Orman Bakanlığıyla tam koordineli çalıçstıklarını belirterek, “Biliyoruz ki iklim değişikliği tüm dünyayı etkiliyor. Ülkemizi de etkiliyor, etkilemeye devam edecek. Biz iklim değişikliğinin etkilerini en aza indirerek, kendi kendine yeten bir ülke olmak zorundayız.Tarım alanında, turizm, sanayi, savunma sanayi alanında amacımız, hedefimiz bu” diye konuştu.

  ”Su savaşları çıkacak”

  Kurum ayrıca, 2030’lar 2050’lerde su savaşlarının çıkacağını söyledi. Bakan Kurum sözlerine şöyle devam etti: ”Baktığımızda 2020, 2021 en sıcak yıllar oldu. Bu sıcaklık artarak devam edecek Yatayda şehirlerimizin nefes alacağı alanlar oluşturuyoruz. Bunun için de sulama projelerinin yapılması, yeşil alanlarımızın, korunan alanlarımızın arttırılması gibi birçok eylemimiz var” şeklinde konuştu.

  Su hayattır

  Bakan Kurum son olarak: ”Yatayda şehirlerimizin nefes alacağı alanlar oluşturuyoruz. Bunun için de sulama projelerinin yapılması, yeşil alanlarımızın, korunan alanlarımızın arttırılması gibi birçok eylemimiz var. Bu çerçevede de amacımız, hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz.” açıklamalarıyla konuşmasını sonlandırdı.

  İçmeden önce iki defa düşünün! Bu içecekler hem dişlere hem sağlığa zararlı

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ