19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 27, 2022

  Aslı Özkısırlar “Boş yatak yok” dedikten sonra yaşamını yitirdi

  İzmir’de yaşayan 41 yaşındaki Aslı Özkısırlar, sosyal medya hesabından bir tür romatizmal rahatsızlık olan relapsing polikondrit ve Cogan sendromu hastalığına yakalandığını ve yatak olmağı için hastanede tedavi göremediğini yazmıştı. Özkısırların ölümünün ardından izmir İl Sağlık Müdürlüğü bir açıklama yaparak yatak olmadığı iddiasını yalanladı.

  İzmir Alsancak’ta 15 yıldır takı satarak geçimini sağlayan Aslı Özkısırlar, polikondrit ve Cogan sendromu hastalığı nedeniyle 10 yıldır tedavi görüyordu.

  Geçtiğimiz 31 Mart gecesi Yeşilyurt semtindeki evlerinde rahatsızlanan Özkısırlar, İzmir Katip Çelebi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Bir gece burada tutulan Özkısırlar, ertesi gün sevk edildiği bir özel hastanede dün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

  Özkısırların ölümünün ardından İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nden bir açıklama geldi. Açıklamada, 10 Mart’ta İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuran Aslı Özkısırlar’a yatarak tedavi görmesi gerektiği söylendiği ancak koronavirüs salgını nedeniyle risk almamak için yatışın ertelendiği kaydedildi. (Kaynak NTV)

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ