14.5 C
İstanbul
Salı, Mayıs 17, 2022

  Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Ağustos 2021 askerlik yerleri nereden öğrenilir?

  2021 ağustos celbinde askere gidecek olan binlerce genç, askerlik sevk işlemlerine odaklandı.

  Vatani görevlerini yapmak için aylar öncesinden askerlik şubelerine giderek gereli başvuruları tamamlayan er ve erbaş adayları, şimdi ise sevk sonuçlarını sorguluyor. Peki, askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Ağustos 2021 askerlik yerleri nereden öğrenilir?

  2021 Ağustos askerlik yerleri sorgulama işlem MSB üzerinden yoğunluk kazandı. Yaşını dolduran her T.C. vatandaşı erkek için zorunlu olan askerlik yükümlülüğü, celp dönemlerinden en çok araştırılan konular arasında kendine ilk sıralarda yer buluyor. Şimdi ise gündemde ağustos 2021 celbi yer alıyor. İşte, MSB’den en güncel celp duyuruları…

  Millî Savunma Bakanlığı (MSB), Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve Sevk Başvurusu sonuçları hakkında araştırmalar şu dakikalar itibari ile oldukça hız kazandı.

  ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  2021 Ağustos ayı askerlik yerleri için beklenen açıklama MSB’den geldi. MSB’nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruyla adaylar bilgilendirildi. Kurumun resmi hesabından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

  ”Temmuz/Ağustos/Eylül 2021 Döneminde Sevke Tabi Yedek Subay, Yedek Astsubay Adayları İle Erbas/Erlerin Sınıflandırma Sonuçları E- Devlet Ve As.Ş. Bşk.Lıklarından Açıklanmıştır.”

  Öte yandan ayrıntılar için ise ”https://Asal.Msb.Gov.Tr” adresi işaret edildi.

  Bu internet adresinden daha detaylı inceleme yapabilirsiniz.

  ASKERLİK YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

  Akerlik celp tarihleri ve yerlerini öğrenmek isteyen er, adayları e- Devlet’e şahsi şifreleriyle giriş yaparak Milli Savunma Bakanlığı’nın yayımladığı bilgileri görüntüleyebilir.

  Askerlik yerleri sorgulama işlemi, e-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra arama butonuna ”MSB” yazarak ulaşılabilir.

  ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

  https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi

  CELP NE DEMEK?

  Celp kelimesi, huzura çağırmak, bir yere davet etmek, kendine çekmek anlamında kullanılır.

  Askeri terim olarak celp ise ”askere çağrılma” işlemine denilir. 20 Yaşını tamamlayan erkeklerin tamamı mazeretleri yoksa askere gitmek zorundadır ve bu askere gitme işlemi de celp dönemlerinde yapılır.

  İçişleri Bakanlığı’ndan 1 Haziran Kademeli Normalleşme Genelgesi… Madde madde yeni dönem

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ