16.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 15, 2021

  19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı var mı? Yarın sokağa çıkma yasağı olacak mı?

  19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olup olmayacağına ilişkin araştırmalar devam ediyor. 17 Mayıs itibariyle hayata geçen kademeli normalleşme döneminde vatandaşlar serbestliğin tadını çıkarırken, ‘Yarın sokağa çıkma yasağı olacak mı?’ sorusu da yanıtını bekliyor.

  Geçtiğimiz günlerde özellikle sosyal medyada 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacağına dair söylentiler sıkça yer almıştı. Tam kapanma sürecinin sona ermesiyle yeni bir döneme girilirken, geçtiğimiz 19 Mayıs’ta dört günlük sokağa çıkma yasağı uygulanması gözleri İçişleri’nden gelecek kararlara çevrilmesine neden oldu.

  19 MAYIS’TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

  29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan tam kapanma sürecinin 19 Mayıs ile birleşeceği ve sokağa çıkma yasağının devam edeceği konuşuluyordu.

  Ancak İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kademeli normalleşme genelgesinde bu konuya ilişkin bir ayrıntıya yer verilmedi.

  Diğer yandan 17 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine toplantısında 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağına ilişkin bir karar beklenirken, Erdoğan toplantısı sonrası yaptığı açıklamada da konuya değinmedi.

  19 Mayıs’ın resmi tatil olması nedeniyle geçtiğimiz yıl hafta sonu ile birleşen sokağa çıkma yasağı 4 gün olarak uygulanmıştı. Ancak, henüz bu yıl 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olup olmayacağına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

  Bu durumda son dakika bir genelge gelmemesi halinde 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olmayacak.

  19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı var mı? Yarın sokağa çıkma yasağı olacak mı?
  19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı var mı? Yarın sokağa çıkma yasağı olacak mı?

  19 MAYIS’TA PTT’LER AÇIK MI?

  19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmi tatiller arasında yer alıyor. Kurum ve kuruluşların resmi tatillerde çalışmadığı göz önüne alındığında 19 Mayıs’ta PTT’ler açık olmayacak.

  19 MAYIS’TA ECZANELER AÇIK OLACAK MI?

  Yine resmi tatillerde birçok kurum gibi eczaneler de çalışmıyor. Ancak, ilk adım sağlık kuruluşlarından olan eczaneler 7 gün 24 saat çalışmalarına devam ediyor. 19 Mayıs’ta da eczaneler nöbetçi eczane uygulaması şeklinde çalışmalarına devam edecek.

  19 MAYIS’TA BANKALAR AÇIK MI?

  Resmi tatillerde çalışmalarına ara veren bankalar, 19 Mayıs resmi tatil olduğu için açık olmayacak.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ