24.3 C
İstanbul
Salı, Temmuz 27, 2021

  16 Temmuz Cuma tatil oldu mu? 16 Temmuz Cuma günü tatil mi?

  15 Temmuz her yıl Demokrasi ve Millî Birlik Günü olarak kutlanıyor. Perşembe gününe denk gelen 15 Temmuz'un ardından Kurban Bayramı için geri sayım başlayacak.

  Bu süreçte tatil gün sayısı merak edilirken, tatil günlerini bağlayarak 16 Temmuz’da da plan yapan kişiler, 16 Temmuz için alınan kararları sorguluyor. Peki, 16 Temmuz Cuma tatil oldu mu? 16 Temmuz Cuma günü tatil mi?

  ”16 Temmuz tatil mi?” sorusu Kurban Bayramı tarihi yaklaşırken daha sık sorgulanır oldu. Kurban Bayramı’nın hafta içine denk gelmesi ve 15 Temmuz’un da Perşembe günü olması nedeniyle hafta sonu ve bayram ile birleştirilip birleştirilmeyeceği merak ediliyor. İşte, ”16 Temmuz Cuma tatil oldu mu?” sorusunun yanıtı…

  16 TEMMUZ CUMA GÜNÜ TATİL OLDU MU?

  16 Temmuz için alınan henüz net bir karar bulunmuyor. 12 Temmuz akşamı yapılacak Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşması sonrasında bu durumun da netlik kazanacağı tahmin ediliyor.

  ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatiline ilişkin; ”Kurban Bayramı’yla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Çünkü tatil süreci sanki böyle 10 ile 9 arasında dolaşıyor. Ama bunu en azından millete seslenişte halkıma duyuracağım” ifadelerini kullanmıştı.

  KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN 16 TEMMUZ DENKLEMİ

  Kamu görevlisi personel ve memurlar için 11 günlük izin, 16 ve 19 Temmuz tarihlerinin resmi tatil ilan edilmesiyle gerçekleşebilecek.

  Öte yandan bu iki tarihin idari izin olarak belirlenmesi de kamu çalışanlarının 11 günlük iznine imkan tanıyabilecek.

  15 TEMMUZ NEDEN TATİL?

  Demokrasi ve Millî Birlik Günü, Türkiye’de her yıl 15 Temmuz’da kutlanan bir resmî tatildir. 2016 Türkiye askerî darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden 240'ı aşkın sivil, polis ve askeri anmak için genel tatil günü ilan edilmiştir.

  Bu özel günde çeşitli anma toplantı ve törenleri yapılır.

  2021 KURBAN BAYRAMI TAKVİMİ

  Kurban Bayramı, 20 Temmuz’da başlayıp, 23 Temmuz’da sona erecek.

  Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi

  Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı

  Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba

  Kurban Bayramı 3.Gün: 22 Temmuz Perşembe

  Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ