14.5 C
İstanbul
Salı, Mayıs 17, 2022

  1100 TL pandemi yardım parası yattı mı? E devlet 100 TL sosyal yardım pandemi parası sorgulama sayfası

  Pandemi sosyal destek başvurusu ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alınıyor.

  1.100 TL sosyal yardım başvuruları e-devlet üzerinden, koronavirüs pandemisi nedeniyle maddi olarak zor durumda kalan vatandaşların TC. kimlik numaralarının son hanesine göre yapılıyor. Peki, 1100 TL pandemi
  yardım parası yattı mı?

  1.100 TL pandemi sosyal destek parası başvuru sonucu sorgulaması vatandaşların gündeminde yer alıyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan süreçte ekonomik olarak kötü etkilenen vatandaşlara Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 1.100 TL sosyal yardım parası ödemeleri devam ediyor. İşte, E devlet 100 TL sosyal
  yardım pandemi parası sorgulama sayfası…

  1100 TL pandemi yardım parası ödemelerini e-Devlet üzerinden online olarak sorgulayabilirsiniz. Sorgulama yaparken gerekli adımları eksiksiz yapmanız gerekmektedir.

  1100 TL PANDEMİ YARDIM PARASI BAŞVURUSU NEREYE VE NASIL YAPILIR?

  Pandemi yardımlarında Faz 3 ödemeleri ve başvuruları devam ediyor. E- Devlet’ten yapılan işlemlerde hem başvuru yapabilir hem de yapılan başvuruları sorgulayabilirsiniz.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını kaydetti. Bakan Yanık şunları söyledi: ”Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaçsahibi olduğu
  SYDV’lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkınhaneye, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştireceğiz.”

  Aşağıaki bağlantıya tıklayıp gerekli adımları izleyerek başvurunuzu
  yapabilirsiniz.

  BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN

  https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on- basvurusu?basvuru=formu/

  ÖDEMELER NASIL YAPILIYOR?

  1100 TL pandemi sosyal destek yardımları, bilgileri devlette bulunmayan kişilerin ise PTT kartlarını yapılıyor.

  1.100 TL PANDEMİ YARDIM PARASI YATTI MI?

  1100 TL sosyal yardım parasını sorgulamak için aşağıdaki link üzerinden e-Devlet hesabınıza giriş yapın.

  Sonraki adımda arama butonu üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından ”Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” bölümüne gelin.

  Son olarak ise sorgulamak için butona tıklayın.

  BAŞVURU VE SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

  https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu?basvuru=formu/

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ