21.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 27, 2022

  Parkinson Hastaları Derneği’nden Dünya Parkinson Günü’ne özel kartpostal

  Parkinson Hastaları Derneği, bu yıl 11 Nisan Dünya Parkinson Günü’nde farkındalığı artırmak adına özel bir kartpostal hazırladı.

  Parkinson Hastaları Derneği’nin 11 Nisan Dünya Parkinson Günü kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla hazırladığı bu kartpostalda, Parkinson hastası bir bireyin dünyayı nasıl gördüğü aktarıldı.

  Kartpostaldaki fotoğraflar, son teknoloji bir mobil telefonunun kamerası ile çekildi. Bulanık olmasının nedeni ise fotoğrafı çeken kişinin Parkinson hastası olması.

  Parkinson Hastaları Derneği'nden Dünya Parkinson Günü'ne özel kartpostal
  Parkinson Hastaları Derneği’nden Dünya Parkinson Günü’ne özel kartpostal

  Kartpostalın üzerinde ise şu not paylaşıldı:

  “Sevdiklerimizle geçirdiğimiz anları durdurmak, hayran kaldığımız bir manzarayı ölümsüzleştirmek için ne kadar çok fotoğraf çekiyoruz değil mi? Fotoğrafların net çıkmasında da teknoloji bize yeterince yardımcı oluyor. Kartpostalın üzerinde gördüğünüz resim, son teknoloji bir mobil telefonunun kamerası ile çekildi. Bulanık olmasının nedeni ise fotoğrafı çeken kişinin Parkinson hastası olması.

  Parkinson hastalığı, yavaş ilerleyen bir hastalıktır. Hastalar titreme, hareketin yavaşlaması, kaslarda kasılma, yürüyüş bozukluğu ve hareket edememe gibi günlük yaşamlarını etkileyen birçok konuda sıkıntı yaşıyorlar. İleri evre Parkinson hastalığında ise hastalık belirtileri kötüleşiyor ve hastalar günlük işlerini yerine getiremeyebiliyorlar.

  Hastalığın erken tanısı ve başlangıcından itibaren tedavi sürecinin uzmanlarca belirlenmesi büyük önem taşımaktadır.

  11 Nisan Dünya Parkinson Günü kapsamında Parkinson Hastaları Derneği olarak bu hastalıkla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla Parkinson hastaları tarafından çekilen bu fotoğraflarla kartpostallar hazırladık. Farkındalığın artmasına destek olmak için dilerseniz siz de bu kartpostalı bir sevdiğinizle paylaşabilirsiniz.”

  Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması’nın başvuruları başladı

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ