27.7 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  NN Hayat ve Emeklilik’ten “Büyük Orman” projesi

  Tüm çalışanlarının doğum günü ve diğer özel günleri sene boyunca NN Hayat ve Emeklilik tarafından kendileri adına dikilen birer fidanla kutlanıyor.

  “Büyük Orman” projesi

  NN Hayat ve Emeklilik, Ege Orman Vakfı iş birliği ile ‘NN Büyük Orman’ projesi için harekete geçti. Tele satış ya da online veya kanallardan NN ailesiyle çalışan müşteriler için de kişiye özel fidan dikilecek ve bu sayede büyük bir orman hayata kazandırılmış olacak.

  Dünyanın köklü yatırım yönetimi ve sigorta şirketlerinden NN Group kapsamında faaliyet gösteren NN Hayat ve Emeklilik, 2018 yılından bu yana sürdürdüğü doğayı koruma temalı çalışmalarını yeni bir proje ile sürdürüyor.

  “Kağıtsız BES” ve “Doğaya Mektup” gibi öncü projelerde imzası bulunan NN Hayat ve Emeklilik, sene boyunca tüm çalışanlarının doğum günü ve diğer özel günlerini çalışanların adına dikilen birer fidanla kutluyor.

  Fidanlar ormana dönüşecek

  Projede, dikilen fidanların bir araya toplanarak İzmit-Derince-Çenedağ mevkiinde ormana dönüştürülmesi planlanıyor. Özel işbirlikleri ve yeni müşteriler adına yapılacak fidan dikimi ile orman daha da genişletilecek.

  Online ya da tele satış kanallarından NN ailesine katılan müşterileri için de beşer adet fidan dikilecek ve kişiye özel bir dijital sertifika oluşturulacak.

  Öncelik doğaya katkı sunmak

  Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Didem Özsoy Dirican, NN Hayat ve Emeklilik olarak 2021’de de çevresel ve toplumsal sosyal sorumluluk konularında öncü olmayı hedeflediklerini belirtti.

  Dirican, iklim değişikliği ve beraberinde getirdiği sorunların, bu alanda acil önlem alınması gereken konuların başında yer aldığının altını çizdi ve iklim değişikliğine karşı orman sayılarını artırmanın ve ormanları korumanın öneminde değindi.

  Yeterli oksijenin üretilmesi, temiz su kaynaklarının oluşumu, sıcaklık dengesi ve ekolojik dengenin sağlanması, çığ, sel, erozyon gibi afet olaylarının engellenmesi ve verimli tarım arazilerinin korunması için, özetle gezegenimiz ve kendimiz için, ormanlarımızı koruma ve onlara sahip çıkma düşüncesiyle daha önce Türkiye’nin birçok bölgesinde orman oluşturduklarını aktardı.

  Dirican,‘Çünkü Başka Sen Yok’ diyerek vurguladıkları bu oluşumla, yaptıkları her çalışmada doğaya katkı sunmayı öncelikli olarak gördüklerinin altını çizdi.

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ