28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  MetLife’dan kanserli çocuklar için yeni işbirliği

  MetLife Emeklilik ve Hayat, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı-KAÇUV ile yaptığı iş birliği ile kanser tedavisi süren çocuklara ve ailelerine destek olacak.

  MetLife

  2021’e kanserli çocukların hayata ilişkin umutlarını artırmak üzere yepyeni bir iş birliği ile başlayan MetLife, bu kapsamda kanser ya da kritik hastalıklar teminatı bulunan ürünlerini satın alan müşterileri adına kanser tedavisi devam eden çocuklara ve ailelerine destek olacak.

  MetLife, farklı alanlarda sivil toplum kuruluşları ile yaptığı iş birlikleri sayesinde toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlıyor. Firma, yeni 2021 yılında da KAÇUV ile iş birliği imzaladı.

  MetLife-KAÇUV iş birliği, içeriğinde kanser ve kritik hastalıklar teminatı bulunan Kritik Hastalıklar Ferdi Kaza Sigortası ve İyi ki Varsın Hayat Sigortası gibi MetLife ürünlerine sahip olarak kendilerini ekonomik açıdan korumaya alan müşterilerinin kanserli çocukların hayatlarına dokunmalarına aracı olacak.

  MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven;  müşterileri adına kanserli çocuklara umut olmanın önemine değindi ve MetLife olarak faaliyet gösterdikleri ülkelerde sağlık ve eğitim gibi alanlarda toplumsal sorunlara sosyal sorumluluk projeleriyle çözümler üretmenin kendileri için büyük önem taşıdığının altını çizdi.

  Bu amaçla sivil toplum kuruluşları ile çeşitli iş birlikleri yaptıklarını aktaran Yurtseven, topluma karşı görevlerini kararlılıkla üstlenmeye devam ettiklerini belirtti.

  Yurtseven, Yeni yılda ise kanser tedavisi gören çocuklara umut olmak için, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı ile iş birliği yaptıklarını ifade etti.

  KAÇUV’un kanser tedavisi süren çocuklara ve ailelerine yönelik olarak verdiği birçok destek hizmetine sunacakları katkıyı, kanser veya kritik hastalıklar teminatı bulunan müşterileri adına yapacak olmaktan da ayrıca mutlu olduklarını vurguladı.

  KAÇUV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İnci Yıldız ise ülkemizde her yıl yaklaşık 3 bin 500 çocuğa kanser teşhisi konulduğunu, bu rakamın nükslerle beraber 5 bine yaklaştığını aktardı.

  Yıldız, Vakıf olarak temel amaçlarının maddi sorunlar sebebiyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamak ve kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması olduğunun altını çizdi.

  Kanser tedavisinin sabır gerektiren ve zorlu bir süreç olduğunu ve bu süreçte birçok aile çocuklarının sağlığı için memleketlerini geride bırakıp İstanbul’a geldiğini ve tedaviye ara vermek zorunda kalanlar olabildiğini hatırlattı.

  Yıldız, Bu dönemde çocuklarının durumu sebebiyle hem maddi hem de duygusal anlamda zor durumda kalan aileleri yalnız bırakmadıklarını ve Aile Evlerimi ile destek olmaya çabaladıklarını ifade etti.

  Türkiye genelinde tedavisi devam eden veya sona ermiş çocuklara ve ailelerine hijyen malzemeleri etkinlik ve gıda kitleri yolladıklarını belirten Yıldız, MetLife ile beraber gerçekleştirdikleri projeden de bahsetti.

  Çocuklar ve ailelerinin bu zorlu tedavi sürecindeki koşullarını kolaylaştırmak ve iyileştirmek adına yürüttükleri çalışmalara destek sağlayacak çok kıymetli bir iş birliği gerçekleştirdiklerinin altını çizen Yıldız, tedavi gören çocukların hayallerine umut olacakları için MetLife’a teşekkür etti.

  MetLife, başlıca gayesi kanserle mücadelede önemli bir gereksinim olan uygun tedavi ortamının yaratılması ve tedavinin sürdürebilirliğinin sağlanması olan KAÇUV’un çalışmalarına maddi olarak destek olmakla birlikte vakfın 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanseri Günü’nde yapacağı farkındalık çalışmalarına da destekte bulunacak.

  Çocukluk çağı kanseri konusunda kamuoyunda farkındalık yaratarak hastalıkta erken teşhisin önemine dikkat çekmenin, korunma yolları ve belirtileri konusunda sağlıklı bireyleri bilinçlendirmenin hedeflendiği 15 Şubat tarihinde MetLife, #sarıyıfarket başlıklı iletişim çalışmalarına hem çalışanlarıyla hem de kurumsal olarak etkileşim katacak.

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ