28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  Fujifilm Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Günü’nde umut aşıladı

  Fujifilm Türkiye, 15 Şubat “Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Günü" dolayısıyla erken tanının önemine dikkat çekti.

  Fujifilm Türkiye, 15 Şubat “Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Günü” dolayısıyla erken tanının önemine dikkat çekti ve çocuklara moral ve umut aşılamak amacıyla boyama kitabı hediye etti.

  Tedavi gören çocuklara 3 bin boyama kitabı ulaştırıldı

  Fotoğrafçılığın temel ilkelerini öğreterek yaratıcılıklarını geliştirecek içeriği ile ilham veren 3 bin boyama kitabı, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) aracılığıyla tedavi gören çocuklara ulaştırıldı.

  Fujifilm Türkiye, çocuklara yönelik düzenlediği etkinliklerle onların hayatına keyif ve eğlence katma amacıyla 15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Günü’nde de çocukları yalnız bırakmadı.

  Onlara hem umut olmak hem de ilham vererek yaratıcılıklarını artırmak hedefiyle özel olarak tasarlanan 3 bin boyama kitabı renkli kalemleriyle birlikte, kanser tedavileri aksama riski taşıyan çocuklara ve ailelerine destek olmak için 21 yıldır çalışmalar yürüten KAÇUV’a hediye edildi.

  Fujifilm Dünya Çocukluk Çağı Kanseri gününde umut aşıladı

  Fotoğraf kültürünü gelecek kuşaklara taşıma hedefinde çocukların yeri ayrı

  Fujifilm Türkiye Başkanı Michio Kondo, fotoğraf kültürünü gelecek kuşaklara taşıma hedefleri doğrultusunda çocukların Fujifilm için ayrı bir yeri olduğunu söyledi.

  Çocukların fotoğrafa olan keşfetme duyguları ve meraklarının kendilerine büyük bir ilham verdiğini belirten Kondo, Fujifilm Türkiye olarak bu anlamlı günde onlar için hazırladıkları kitaplarla onlara fotoğrafçılığı öğretmek, sevdirmek, hayal güçlerini zenginleştirerek keyifli vakit geçirmelerini istediklerinin altını çizdi.

  Michio Kondo, onların yaşam coşkusunu ve umudunu artıran KAÇUV’a bu mutluluğumuza vesile olduğu ve bugüne kadar çocuklar için yaptıkları tüm çalışmalar için teşekkür etiklerini ifade etti.

  “Çocuklarımızın daha sosyal, sağlıklı ve mutlu olmaları için çabalıyoruz”

  KAÇUV Genel Müdür Yardımcısı Füsun Aymergen, Türkiye’de her yıl 3 bin 500 çocuğa kanser teşhisi konulduğunu hatırlattı. Aymergen, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı olarak 21 senedir çocuklarımıza ve ailelerine destek olarak onların daha sağlıklı, sosyal ve mutlu bireyler olmaları için çabaladıklarını aktardı.

  Füsun Aymergen, bu çerçevede gerçekleştirdikleri projelerle kamuoyunda farkındalık yaratarak çocukluk çağı kanser hastalığında erken tanının önemine dikkat çektiklerini ifade etti.

  Aymergen, hem tedavi gören çocuklarımız ve yakınları hem de bizim için mücadelelerine her türlü desteğin çok kıymetli oluğunu vurguladı.  Fujifilm Türkiye’ye 15 Şubat “Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Günü sebebiyle çocukların bu mücadelesine hem ilham verecek hem de keyifli desteklerini sundukları için teşekkür ettiklerini bildirdi.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ