27.7 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Amgen’den kanserli çocuklar için Umutlu Kutular projesine destek

  Amgen, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) kanser tedavisi gören çocukların Kovid-19’dan etkilenmemeleri için hazırladığı Umutlu Kutu hijyen paketlerinin dağıtımına katkıda bulundu.

  Biyoteknoloji şirketi Amgen Türkiye, Kovid-19 salgınında ‘Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nca (KAÇUV) yürütülen Umutlu Kutular projesine katkı sağladı.

  Gönlü Sorumlular ekibi de çalışmalara katıldı

  Kanser tedavisi gören 58 çocuğa ve ailelerine temel kişisel hijyen ürünlerinden oluşan Umutlu Kutu-Hijyen Paketi dağıtılarak ile Kovid-19’e karşı koruma hedeflendi. Gensenta ve Amgen çalışanlarından oluşan Gönlü Sorumlular ekibi ise 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü çerçevesinde hastalıkta erken teşhisin önemine dikkat çekmeyi hedefliyor.

  Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, KAÇUV ile işbirliği çalışmalarının geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda tebrik kartları tasarımı ile başladığını ifade etti. Berkman, Amgen ve Gensenta Gönlü Sorumlular ekibinin sanal olarak katılıp, bağış topladığı İstanbul Maratonu ile güçlendiğini dile getirdi. 1980 yılından bu yana insanlar için tedaviler geliştirip, tıp dünyasının hizmetine sunan bir şirket olarak hastalara mümkün olan en yüksek kalitede ürünler sunabilmek adına çalışmalarını her zaman bir adım öteye taşıdıklarını ifade etti.

  Güldem Berkman, bilimsel yenilikçiliğe verdikleri önemle bir yandan hastaların hayat kalitesini yükseltecek ilaçlar geliştirirken, diğer yandan onların ve yakınlarının hayatlarına değer katacak proje ve iş birliklerine de büyük önem verdiklerinin de altını çizdi.

  KAÇUV ile sürdürdükleri bu anlamlı proje ile bir yandan kanser tedavisi gören çocukları salgından korumayı hedeflerken diğer yandan hastalıkta erken teşhisin önemi konusunda farkındalık yaratacak çalışmalara katkıda bulunduklarını ifade etti.

  Amgen'den kanserli çocuklar için Umutlu Kutular projesine destek
  Amgen’den kanserli çocuklar için Umutlu Kutular projesine destek

   “Sarıyı fark et”

  2000 yılında hastalara ve ailelerine destek olmak amacıyla çalışmalarına başlayan KAÇUV, tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin devamlılığını sağlamaya yardımcı olmayı hedefliyor.

  KAÇUV Genel Müdür Yardımcısı Füsun Aymergen, hayata geçirdikleri projelerle pek çok çocuğa ve ailesine umut olduklarını belirtti ve çalışmalarının tamamında gönüllülük esasıyla ilerlediklerini aktardı.

  Aymergen, Amgen Türkiye’nin, pandemi öncesinde olduğu gibi tedavi gören çocukların bu süreçte de artan hassasiyetlerini düşünerek, hijyen paketleri Umutlu Kutular aracılığı ile çocuklara ve 15 Şubat Çocukluk Çağı farkındalık gününe sundukları katkılar ile birçok çalışmalarına desteklerini sürdürdüğünü ifade etti.

  Amgen’in çalışanlarının dünyaya, yaşadığımız yere ve gelecek nesillere karşı üstlendiği sorumluluk anlayışı ile umut hep var olacağını ve hatta çoğalacağını söyledi.

  Farkındalık çalışmaları çerçevesindeayrıca 15 Şubat haftası boyunca Amgen Türkiye kurumsal sosyal medya hesaplarından #SarıyıFarkEt kampanyası yürütüldü. Farkındalık çalışmalarına Amgen çalışanları da şahsi sosyal medya hesaplarından sloganı paylaşarak destek olmaya devam ediyor. Proje ile ayrıca Amgen çalışanları ve ailelerinin çizdiği resimlerden ve yazdığı mesajlardan oluşan kitapçıklar KAÇUV Aile Evleri’ne hediye edildi.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ