22.6 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 3, 2022

  Amgen Türkiye ve Gensenta çalışanları sağlıkçıların çocukları için yürüdü

  Amgen Türkiye ve Gensenta çalışanları, pandemi döneminde büyük özveri ile çalışan ve kendi canlarını hiçe sayan sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimine destek olmak için bir projeye imza attı.

  Biyoteknoloji şirketi Amgen Türkiye ve Gensenta, Türk Eğitim Vakfı ile birlikte iki ay boyunca sağlık profesyonellerinin çocuklarının eğitimlerine katkıda bulunmak için yürüdü. “Amgen, Sağlık Profesyonellerinin Yanında!” adı verilen hareketle, atılan her adım bir desteğe dönüştü.

  Amgen Türkiye ve Gensenta çalışanlarının oluşturduğu “Gönlü Sorumlular” öncülüğünde ve Türk Eğitim Vakfı iş birliğinde Şubat ayında başlayan destek adımları ile oluşturulan eğitim fonuna katkı Mart sonuna kadar devam etti.

  Amgen ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, bu sene, 14 Mart Tıp Bayramı’nda toplum sağlığı için fedakârlık içinde mücadele eden sağlık profesyonellerine anlamlı bir teşekkür hediye etmek istediklerini belirtti.

  “Türk Eğitim Vakfı bünyesinde oluşturulan “Amgen ve Gensenta Gönlü Sorumlular Burs Fonu” ile başlattıkları “Amgen, Sağlık Profesyonellerinin Yanında!” hareketi ile adımlarını sağlık profesyonellerinin çocuklarının eğitimi için attıklarını ifade eden Berkman, yarattıkları eğitim fonuna bireysel bağışlarıyla da katkı sağladıklarını belirtti.

  Sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimi için yapılacakların çok değerli olduğuna dikkat çeken Güldem Berkman, bu doğrultuda çalışanlardan oluşan “Gönlü Sorumlular” ekibi öncülüğünde Şubat ayında başladıkları destek adımlarının Mart ayı sonuna kadar devam ettiğini kaydetti. Berkman, “8 öğrencimizin bir yıllık eğitimine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.” İfadelerini kullandı.

  Amgen Vakfı ile birlikte yürütülen kurumsal vatandaşlık kapsamında, bilim eğitimi odaklı “Amgen Biyoteknoloji Deneyimi, Amgen Scholars ve Amgen Teach” programları ve toplumsal cinsiyet eşitliğinden ilham alan “WE2 Sıradışı Kadın Liderler” projesi ile birlikte sağlık ve hastalık farkındalığı alanında gerçekleştirilen çalışmalardan biri olan “Amgen, Sağlık Profesyonellerinin Yanında!” hareketi ile Gensenta ve Amgen Türkiye çalışanları, yaptıkları bireysel bağışlarla sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimlerine katkıda bulunurken, sosyal medya paylaşımları ile de farkındalık yaratmayı hedefliyorlar.

  İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’ndan öğrencilere uzaktan eğitim desteği

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ