0.7 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 24, 2022

  Amgen Türkiye ve BÜYEM iş birliğindeki Sosyal Sorumluluk Okulu Başlıyor!

  Amgen Türkiye,  toplumsal cinsiyet eşitliğini yaygınlaştırmak kadını güçlendirmek amacıyla Dr. Aylin Löle koordinatörlüğünde, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle Sosyal Sorumluluk Okulu’nu açıyor. Sosyal Sorumluluk Okulu’nun bu yılki teması ise “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” olarak belirlendi.

  Bilimde kadın lider sayısını artırmak ve toplumsal cinsiyet eşitliğini yaygınlaştırmak gayesiyle birçok projeye imza atan Amgen, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliği ve Dr. Aylin Löle koordinatörlüğünde 22 Mayıs Cumartesi günü “Sosyal Sorumluluk Okulu” programını başlatıyor.

  İş dünyası, akademi ve kendi alanlarında fark yaratan sivil toplum temsilcilerinin olacağı “Sosyal Sorumluluk Okulu“ eğitimi çerçevesinde katılımcılara toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dayalı sorunların giderilmesi için, etkili ve kalıcı çözümlerin nasıl geliştirilebileceği konusunda bir bakış açısı sunulması hedefleniyor.

  Program, kurumsal iletişimden pazarlama iletişimine kadar bu alanda tecrübe elde etmek isteyenler, sivil toplum kuruluşlarında kariyer hedefleyen herkes ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı arzulayan üniversite öğrencileri ile yeni mezun gençlere kapılarını açacak.

  Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Direktörü Dr. Tamer Atabarut’un konuşmasıyla açılış yapacak programda Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Sevgi Kesim Güven, Amgen Türkiye ve Gensenta Kurumsal İlişkiler Kıdemli Müdürü Tuğba Çamlı Cantürk, BÜYEM İK Yönetim Sistemleri Tasarımcısı Lerzan Erkan, Amgen Türkiye ve Gensenta İnsan Kaynakları Direktörü Filiz Kozcağız, Amgen Orta Doğu ve Afrika İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen, Çalışan Gönüllülüğü Platformu Kurucusu Başak Güçlü Elbir, Hayal Gücü Merkezi Tohum Ekibi Koordinatörü Melisa Dağlı, Hayal Gücü Merkezi Kurucusu Emre Keskin, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Koordinatörü Didem Demircan ve PWN İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun yer alacak.

  AMGEN’İN HER BİR ÜYESİ ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ

  Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman yaptığı açıklamada “Amgen’de her rol ve Amgen’in her bir üyesi çok önemli ve değerli” anlayışı ile farklı geçmişlere sahip, kararlı ve yetenekli insanlara; çeşitliliğe değer veren ve bireysel sorumluluğu teşvik eden bir ortam sunduklarını ifade etti.

  Amgen’de çeşitliliğe büyük önem verdiklerinin altını çizen Berkman, “Şirketimizdeki kadın yönetim kurulu üye oranımız %65’e ulaşıyor. Kadın işgücünün şirketimizde etkin olarak var olabilmesi ve kariyer gelişim fırsatlarının cinsiyet gözetmeksizin herkese sunulabilmesi için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar önceliklerimiz arasında. Global ve bölgesel olarak yürütülen Amgen WE2 (Women Empowered to be Exceptional – Amgen Sıra Dışı Kadın Liderler) programı ile kadın çalışanlarımızı güçlendirerek, sıra dışı sonuçlara ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu seneki teması “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” olan Sosyal Sorumluluk Okulu ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemine bir kere daha dikkat çekmeye, bu konuda farkındalık yaratmaya ve daha çok kişinin eğitilmesine katkı vermeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

  22 Mayıs 2021 Cumartesi günü başlayacak olan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” programı çevrimiçi platform üzerinden katılımcılarla buluşacak. Dört hafta boyunca devam edecek 16 saatlik eğitime katılım ve detaylı bilgi için;  http://buyem.boun.edu.tr/ adresine başvurabilirsiniz.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ