28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  YEDAM danışma hattının yeni numarası 115 oldu!

  Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Danışma Hattı’nın numarasında değişikliğe gitti. YEDAM’ın yeni numarası 115 oldu.

  YEDAM

  Alkol, tütün, madde, internet ve kumar bağımlılığı konusunda tedavi olmak veya destek almak, aileleri ve bağımlı kişileri tedaviye yönlendirmek isteyen herkes 115 YEDAM Danışma Hattı’ndan danışmanlık alabiliyor.

  Yeşilay’ın, yeni numarası olan 115 olan YEDAM ile hedefi ise bağımlılıkla mücadelesini yaygınlaştırmak ve daha fazla kişiye ulaşmak.

  Yeşilay Genel Müdürü M. Nurullah Atalan, Yeşilay olarak; YEDAM çatısı altında verdikleri ücretsiz sosyal ve psikolojik yardımı yaygınlaştırmayı önemsediklerini belirtti.

  Atalan, çevresindeki bağımlı bireylere yardım etmek veya bağımlılıktan kurtulmak isteyenlerin Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ne (YEDAM) kolaylıkla ulaşmasını istediklerini söyledi. Yeşilay olarak mesafeleri azaltmak için farklı kanallardan ve kolay ulaşılabilir olmaya özen gösterdiklerinin altını çizdi.

  YEDAM Danışma Hattımızın numarasının değişmesi de bu anlamda önem taşıdığını vurgulayan Atalan, ihtiyaç duyduklarında daha hızlı ulaşabilmeleri için hem artan YEDAM sayılarımızla hem de 115 hattımız ile vatandaşlarımıza daha yakın olduklarını ifade etti.

  Yeşilay, Türkiye de 81 ilin tümünde her ilde en az bir tane Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) açma hedefi ile yola çıkmıştı. Bugün ise hali hazırda 67 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olmak üzere toplam 84 merkezle hizmet veriyor.

  YEDAM’ın tamamı bağımlılık alanında uzman psikologlardan oluşan ekibiyle; alkol, tütün, madde, teknoloji ile kumar ve ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmaları amacıyla yardımcı oluyor. Bununla birlikte aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destek veriyor.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ