28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  Monopoli Sigorta’dan bir ilk: Müşteri Memnuniyeti Departmanı kuruldu

  Pandeminin tüm sektörleri etkilediği günümüzde Monopoli Sigorta, tüm olumsuz koşullara rağmen 2020 yılını büyümeyle kapattı.

  Sigortacılık

  Sigortacılık sektöründe alternatif iş modelleri ile farkındalık yaratan, Monopoli Sigorta, 2020 yılında bir önceki seneye göre yüzde 34 büyüme kaydetti.

  Müşterilerine sunduğu güvenilir, rekabetçi ve kaliteli çözümlerle öne çıkan Monopoli Sigorta, hiçbir sigorta acentesinde bulunmayan ‘Müşteri Memnuniyeti Departmanı’nı da bünyesi katarak katma değer yaratma misyonunu devam ettirdi.

  Hedefi, sigorta sektörünün lider oyuncuları arasındaki yerini korumak olan şirket, bugüne kadar, pek çok başarılı girişime imza attı. Monopoli Sigorta, 2020 yılını olumlu sonuçlarla kapatarak müşteri memnuniyetinde yeni bir optimizasyon sağlamak üzere harekete geçti. Şirket, 2020 yılında bir önceki seneye göre ciro bazında yüzde 34 büyüme kaydetti. Bununla birlikte, pandeminin yarattığı küresel rehavete rağmen yatırımlarını da kesintisiz sürdürerek kendi bünyesinde Müşteri Memnuniyeti Departmanı kurdu.

  Monopoli Sigorta, Türkiye’deki sigorta acentelerinde daha önce uygulanmamış olan bu hizmetle müşterileri, deneyimlerini yetkili birimlere aktararak hizmetlerin sürekli iyileştirilmesine katkı sağlayacak.

  Dinamik, genç, hızlı büyüyen bir şirket

  Monopoli Sigorta CEO’su Erol Esentürk, Monopoli Sigorta’nın dinamik, genç, hızlı büyüyen, hızlı hareket edebilen, şartlara göre hızlı aksiyon alabilen bir şirket olduğunu ifade etti. Esentürk, pandemi dönemini bir tür fırsat olarak görerek iş süreçlerinde yeni iyileştirmelere gittiklerini, bu iyileştirmelerin bir parçası olarak Müşteri Memnuniyeti Departmanı’nı hayata geçirdiklerini belirtti.

  Erol Esentürk, Monopoli Sigorta olarak,  hizmet kalitesinden ödün vermeden büyümek gibi bir misyonlarının olduğunu söyledi. Esentürk, sigorta sektörünün yapısı itibariyle, bugüne kadar müşteri memnuniyeti analizi yapan bir müşteri memnuniyeti departmanına sahip olmadıklarını söyledi. “Uzun bir araştırma-geliştirme süreci sonunda 2020 Ekim’de kendi içimizde Müşteri Memnuniyeti Departmanı kurarak acenteler içinde bir ilki gerçekleştirdik.” İfadelerini kullanan “Sektörümüz açısından rekabet şartlarının gittikçe zorlaştığı, tüketici beklentileri değiştiği, satın alma davranışlarında radikal farklılıkların oluştuğu böylesi bir dönemde, mevcut ya da potansiyel müşterilerimize vereceğimiz ideal hizmetin içeriğinde de bir takım revizyonlara gidilmesinin şart olduğunun farkındayız.” dedi.

  Esentürk, dünya çapındaki bu değişimin bir sonucu olarak artık ‘müşteri değeri’ kavramını pek çok bileşenle bir arada düşünmek ve buna göre yapılanmak zorunda olduklarını vurguladı.

  İş adamı, bu yatırımın, müşterilerini önceliğimize alarak rekabet sahasında güçlenme prensibimizin bir sonucu olarak ortaya çıktığını söyleyerek departmanı kurma nedenlerini açıkladı.

  Hizmet alan her poliçe sahibi aranıyor

  Esentürk, Monopoli Sigorta Müşteri Memnuniyeti Departmanı’nın işleyiş modeli hakkında da bilgi verdi. “Bizden sigorta poliçesi satın alan her kişi ve bizden hasar hizmeti alan her poliçe sahibi, hizmet alımına müteakip iki hafta içerisinde Müşteri Memnuniyeti Departmanımız tarafından aranıyor. Aldıkları hizmet doğrultusunda hizmet aldıkları görevli arkadaşlarımızı puanlamalarını talep ettiğimiz müşterilerimiz, memnuniyet optimizasyonu için bize kaynak oluyor.” İfadelerini kullandı.

  Bu puanların, doğal olarak çalışanlarının performanslarına da yansıdığını belirten Esentürk, aksayan taraflar kendilerinin tarafından görülüp sürekli iyileştirildiğinin altını çizdi. Esentürk açıklamasında “Bu departmanın önümüzdeki yıllarda da kendimizi görmemizi ve kendimizi geliştirmemizi sağlayacak bir ayna olacağına inanıyoruz. Yani aslında müşterilerimiz bize ayna tutarak performans grafiğimizi yine onlar adına yükseltmemizi sağlıyor.” Dedi.

  Son derece iyi geri bildirimler aldıklarını ve almaya devam ettiklerini de söyleyen Esentürk, sigortalılarımızı her geçen gün daha da memnun etmek için zaman içerisinde departmanımızın teknolojik entegrasyonlarında yeni iyileştirmelere gideceklerini aktardı.

  Pandemi sonrası kronik hastalıklar artacak

  ‘Dünya Görme Yılı’nda gözlerimiz bozuldu

  Çin aşısı CoronaVac 60 yaş ve üstünde etkili oldu

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ