19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 27, 2022

  Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, salgın döneminde de avantajlarıyla adından söz ettiriyor

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK ve Cigna ile anlaşması olan özel hastanelerde devlet katılım payının haricinde hiçbir ek ücret ödemesi yapmadan Covid-19 dahil olmak üzere tedavi imkânı sunmasıyla birçok kişi için uygun bir alternatif olarak akıllarda yer ediyor.

  Koronavirüs gibi tüm salgın hastalıkları kapsayan Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın ayakta ve yatarak tedavi teminatları ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Cigna ile anlaşmalı özel hastanelerde, üniversite hastanelerinde ve özel polikliniklerde katılım payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden sağlık hizmeti alınabiliyor.

  Cigna, Tamamlayıcı Sağlık Sigortacılığı konusunda “dijital onay” süreci ile ürününü müşterilerin hizmetine sunuyor. Aynı zamanda 18 yaş altındaki çocukları da ebeveyne bağlı olmadan tek başına da sigortalıyor.

  200 yıldan fazla deneyimi ile 30 ülkede 180 milyondan fazla müşteriye hizmet veren uluslararası sigorta devi Cigna Global ile Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank’ın güçlü iş birliğinde faaliyetlerine devam eden Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Pınar Kuriş, son dönemde bilinirliği bireyler tarafından yükselişe geçen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünün avantajlarını anlattı.

  Tamamlayıcı sağlık sigortası iyi bir alternatif

  Pandeminin bir anda hayatları etkilemesi ve Türkiye’de vaka sayılarının artmasının ardından birçok kişinin en büyük önceliğinin sağlık olduğuna dikkat çeken Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Pınar Kuriş, sağlık harcamalarının ülkemizde insanlar için en önemli konulardan biri olduğunu belirtti. Devlet tarafından sunulan sağlık hizmetleri ile birlikte özel hastanelerde de tedavi imkanına ulaşmak için belirli bir gelir seviyesinde olmak gerektiğine dikkat çeken Kuriş, bu noktada tamamlayıcı sağlık sigortasının bireyler için iyi bir alternatif olduğunu dile getirdi.

  Son dönemlerdeki sektör büyüme oranlarına bakıldığında tamamlayıcı sağlık sigortalarının özel sağlık sigortalarının üzerinde bir büyüme gösterdiğini belirten Kuriş, bu büyüme oranlarının kendilerine insanların daha uygun seçenekli tamamlayıcı sağlık ürünlerine daha fazla ilgi duyduğunu gösterdiğini ifade etti.

  Covid-19 dahil tedavi imkanı devlet katılım payı hariç hiçbir ek ücret ödeme yok

  Tamamlayıcı sağlık sigortası, bütçesinde özel sağlık sigortasını karşılayacak kadar imkan olmadığını düşünenler için daha uygun prim tutarlarıyla özel hastanelerde tedavi ve muayene olma imkanını sunan bir hizmet olarak talep görüyor. Ekonomik olması nedeniyle daha geniş kitlelere ulaşan bu ürün sayesinde SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde SGK fark ücretleri sigorta tarafından karşılanarak Covid-19 dahil tedavi imkanı devlet katılım payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden mümkün oluyor.

  Bu da vatandaşların ihtiyaç duyduğunda güvenebildikleri bir alternatife sahip olmalarına ve daha planlı bir şekilde hareket etmelerine imkan sağlıyor. Aynı zamanda tamamlayıcı sağlık sigortasının sunduğu ihtiyaca yönelik ve yenilikçi hizmetler de bu ürünü önemli hale getiriyor.

  Acil kara ambulansı hizmetleri ücretsiz

  Kuriş, Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigorta’sının müşterilerinin hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için ek ücretsiz hizmetler de sunan bir sigorta ürünü olarak düzenlediklerinin altını çizdi.

  Cigna’nın Tamamlayıcı Yaşam Paketi ile check-up, göz ve diş sağlığı, online psikolog, online doktor ve acil kara ambulansı hizmetleri ücretsiz olarak sunuluyor.

  Koronavirüs gibi tüm salgın hastalıkları kapsayan Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın ayakta ve yatarak tedavi teminatları ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Cigna ile anlaşmalı özel hastanelerde, üniversite hastanelerinde ve özel polikliniklerde katılım payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden sağlık hizmeti alınabiliyor.

  Yatarak tedavi teminatı kapsamında ise ülkenin her tarafında Cigna’yla anlaşması olmasa bile SGK ile anlaşması olan özel sağlık kurumlarında özel şart ve poliçe limitleri dahilinde müşterilerin masrafları karşılanıyor. Poliçesini 3 sene süresince kesintisiz yenileyenler ise yapılacak risk değerlendirmesinin ardından, ömür boyu yenileme garantisi alabiliyor.

  18 yaş altı ebeveynden bağımsız sigortalanabiliyor

  Müşterilere hızlı ve kolay ve hizmet sunabilmek adına satın alma süreçlerini basitleştiren Cigna, tamamlayıcı sağlık sigortacılığı alanında farklılık yaratarak sigortalı adayından alınan ‘dijital onay ile online ortamda hızlıca başvuru sürecini tamamlıyor. Doküman onayları, kişisel bilgilerin paylaşımı ve poliçe öncesi son onay gibi tüm işlemleri birkaç tıka indiren Cigna, müşterilerin karmaşadan uzak basit işlemlerle, çok hızlı şekilde sigorta sahibi olmalarını sağlıyor.

  Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan 14 gününü doldurmuş bebekler dahil 0-55 yaş aralığındaki herkes faydalanabiliyor.18 yaş altı için ebeveyn ile sigorta yapmayı şart koşmayan Cigna, bu alanda da sektörün alışılagelmiş kurallarını yıkarak önemli bir destek sunuyor.

  Tüm bu özelliklerin yanı sıra Cigna, ücretsiz olarak sunduğu Tamamlayıcı Yaşam Paketi ile check-up, diş ve göz sağlığı, online doktor, online psikolog ve acil kara ambulansı hizmetleri sağlıyor. Sigorta sahipleri bu paket kapsamında; her yıl 1 kez ücretsiz check-up hizmetinden yararlanabilirken, 7 gün 24 saat doktorlarla online olarak 15’er dakikalık sınırsız sayıda ücretsiz görüşme yapma şansına da sahip oluyorlar. Ayrıca, ücretsiz olarak yılda 2 kere diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği ve tek diş röntgeni ile yılda 1 kere tek diş dolgu hizmetleri de sunuluyor.

  Pandeminin hayatımıza girmesi pek çok kişinin ana gündem maddesinin sağlık olmasına neden oldu.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ