28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  AvivaSA’dan 60 yaş üstüne psikososyal destek

  AvivaSA, pandeminin 60 yaş üstü insanlar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara Büyükşehir İlçe Belediyeleri iş birliğiyle “Pandemi Yardım Projesi’ni hayata geçirdi.

  Sigorta sektörü

  AvivaSA, proje çerçevesinde sağlıklı gıda kolisi ile birlikte sağlık ve hijyen paketlerinin dağıtımının ardından 60 yaş üstü vatandaşlara psikososyal destek vererek çalışmalarına devam etti.

  Psikososyal Destek Ekibi, pandemi sürecinde artan yalnızlık ve endişe gibi duyguların azaltılması için uzman gerontolog ve psikologlardan oluşuyor. Uzmanlarla görüşen 60 yaş üzeri vatandaşlar ise mutluluk oranlarının 98,3, projeden memnuniyet oranlarının ise yüzde 100 olduğunu ifade etti.

  Sabancı Holding ile 300 senelik global sigorta şirketi Aviva iştiraki AvivaSA, Türkiye’nin yaşlanmaya hazırlığına öncü olmak ve toplumun yaşlılık algısının pozitife çevirmesine katkı sağlamak mottosuyla başlattığı ‘Her Yaşta’ projesi kapsamında İzmir, İstanbul, Ankara ve Bursa Büyükşehir İlçe Belediyeleri ile işbirliği yaptı.

  Pandemi Yardım Projesi Planı’nda Memnuniyet oranı yüzde 100

  Yapılan anlaşmalarla “Pandemi Yardım Projesi Planı’’ hayata geçirildi. Proje kapsamında bu kentlerde 2 bin 300 kişiye sağlık ve hijyen paketleri ile sağlıklı gıda kolileri ulaştırıldı. Projenin 2. aşamasında ise psikososyal destek verildi. AvivaSA’nın genç, gerontolog ve uzman psikologlarından oluşan Psikososyal Destek Ekibi, getirilen kısıtlamalardan dolayı evde kalan ve bundan dolayı kendini yalnız hisseden yaşlılarla telefonda görüşerek, onların kaygılarını dinledi. 904 kişiyle yapılan ve nesiller arası iletişime destek veren görüşmelerin ardından projeden mutluluk oranının yüzde 98,3, memnuniyet oranının ise yüzde 100 olduğu açıklandı.

  AvivaSA Pazarlama ve Transformasyon Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Taşlıoğlu

  AvivaSA Pazarlama ve Transformasyon Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Taşlıoğlu

  Hemen hemen her yaşlı tekrar aranmak istedi

  Psikososyal Destek Ekibi ile görüştüğünü açıklayan AvivaSA Pazarlama ve Transformasyon Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Taşlıoğlu, hemen hemen her yaşlının yeninden aranmak istediklerinini söylediklerini anlattı.

  Salgın döneminde en büyük risk grubunu olan 60 yaş üstü vatandaşların kısıtlamalardan dolayı sosyolojik ve psikolojik olarak olumsuz etkilendiğini vurgulayan Taşlıoğlu, ‘’Psikososyal Destek Ekibimiz yaptığı görüşmeler sonucu bu kesimde karşılaştıkları en büyük sorunun maddi sıkıntılar, sağlık problemleri, dışarı çıkamama, özlem ve hastalık korkusu olduğunu tespit ettik. Bu süreçte fiziksel aktivitelerin kısıtlanmasıyla beraber hayattan keyif almadıklarını, yalnızlık hislerinin arttığı söyleyen yaşlı vatandaşlar, kendileriyle yapılan görüşme sonrası daha mutlu ve iyi hissettiklerini belirtti. AvivaSA olarak yaşlıların endişelerini ve korkularını gidermek, bu dönemde yanlarında olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Proje kapsamında 2 bin 300 adet gıda ve sağlık kolisini ulaştırdık, Psikososyal Destek Ekibimiz ise 60 yaş üstü 904 kişiyle iletişime geçerek 416 kişiye psikolojik destek sağladı.” açıklamasında bulundu.

  AvivaSA Hakkında

  Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren hayat sigortası ve bireysel emeklilik şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, 31 Ekim 2007’de kuruldu. Sabancı Holding’le 300 yılı geçik köklü bir geçmişe sahip İngiliz sigorta devi Aviva plc.’nin eşit ortaklık ilkesiyle faaliyetlerine başlayan AvivaSA’nın hisselerinin yüzde 20’lik bölümü ise ‘AVISA’ koduyla Borsa İstanbul’da işlemlerini sürdürüyor.

  AvivaSA, “hayat sigortası”, “bireysel emeklilik” ve “ferdi kaza sigortası” alanlarında yenilikçi ürünlerini, benzersiz çoklu dağıtım kanalı yapılanması ile müşterilerine sunarken; Türkiye’nin en büyük direkt satış kadrosunun dışında Akbank’la ortaklığı olan güçlü bankasürans ağı, tele satış kanalı, acenteleri ve kurumsal projeler ekibiyle de hizmet veriyor.

  Takeda’ya üst üste 5. kez ‘En İyi İşveren’ ödülü

  Koronavirüs yüzünden hastalık hastası olmayın

  Covid-19 mutasyonlarına karşı 3 antikor ilacı da başarısız oldu

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ