11.3 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 8, 2022

  AvivaSA’dan pandemi yardım projesi 

  AvivaSA, pandeminin 60 yaş üstü insanlar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için 2 bin 300 kişiye sağlıklı gıda kolisi ve sağlık, hijyen paketi ulaştırdı.

  AvivaSA pandemi yardım…

  Sabancı Holding ve 300 yıllık dünya sigorta devi Aviva iştiraki olan AvivaSA,  pandeminin 60 yaş üstü insanlar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için “Pandemi Yardım Projesi”  geliştirdi.

  Proje çerçevesinde İstanbul Büyükşehir İlçe Belediyeleri işbirliğiyle 2 bin 300 kişiye sağlıklı gıda kolisi ve sağlık, hijyen paketi ulaştırıldı.  İstanbul’un Ümraniye, Üsküdar, Beykoz, Avcılar, Beylikdüzü, Sultangazi, Sultanbeyli ilçelerinin ardından ihtiyaç kolilerinin dağıtımı İzmir, Bursa ve Ankara ile devam etti.

  Pandemi Yardım projesi kapsamında 2 bin 300 kişiye erişmeyi planladıklarını belirten AvivaSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, “Pandemide en büyük risk grubunu 60 yaş üstü kişiler oluşturuyor. Biz de bu sürecin ve kısıtlamaların onlarda yarattığı psikolojik ve sosyolojik olumsuz etkileri azaltmak için harekete geçtik. İlk etapta sağlıklı gıda kolilerini, sağlık ve hijyen paketlerini onlara ulaştırarak temel ihtiyaçlarını gidermeye katkıda bulunduk. Ardından, Covid sürecinin yarattığı endişe ve yalnızlık duygularını azaltmak üzere yaşlıları, uzman psikologlarla bir araya getirdiğimiz Psikososyal Destek Ekibi ile telefonda görüştürmeyi hedefliyoruz” dedi.

  AvivaSA, 2019 yılında hayata geçirdiği Her Yaşta projesi kapsamında  yaşlılık dönemiyle ilgili kalıplaşmış negatif fikirleri değiştirmeye ve toplumda yaşlılık konularında farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalar yürütüyor. AvivaSA “dolu dolu yaşa” mottosuyla hayata geçirdiği www.heryasta.org internet sitesinde, sosyal, kültür-sanat, sağlık, spor gibi konular işleyerek, yaşlılık dönemini sosyal, aktif ve mutlu yaşayan rol modellerinin yaşam hikayelerine yer vererek bireyleri orta yaştan itibaren yaşlılık dönemine hazırlamaya yardımcı oluyor.

  Bu yıl projenin yeni adımı olan “Yaşı Yok” kampanyasını hayata geçiren AvivaSA, yaş ayrımcılığıyla ilgili tabuları yıkmayı ve insanların yapabileceklerinin, hayallerinin yaşla sınırlı olmadığını, yaşın hayatı kısıtlamaması gerektiğini anlatmayı hedefliyor.

  AvivaSA aynı zamanda pandeminin başından bu yana yaptığı “yaş ayrımcılığı” konulu sosyal medya iletişimiyle 5 milyon kişiye ulaşmayı başardı.

  Kızılay ile bir iş birliği yaparak yaşlı nüfusun yaşadığı 3 bin eve ulaşarak 1 aylık gıda giderlerini karşılayacak yardım paketi sundu. Bununla birlikte şirket içinde çalıştaylar ve gönüllülük çalışmalarıyla çalışana ve müşteriye dokunan süreçlerini yaş dostu hale getirmek için çalışmalara başladı.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ