28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  Anadolubank Sigorta’dan 2021 için iddialı hedef

  Türk bankacılık sektörünün dinamik ve saygın kurumları arasında yer alan Anadolubank, sigorta ürünlerinde geçen sene yakaladığı başarıyı 2021’e taşımayı hedefliyor.

  Verimli ve sürdürülebilir büyüme stratejisi ile 2020 yılında sigorta ürünü satışlarında atağa geçen Anadolubank, Elementer Sigorta branşlarında toplam prim üretiminde %22’lik büyümeyle sektörün üzerinde bir performans gösterdi.Hayat ve sağlık branşlarında ise toplam prim üretiminde yılı %40’lık artışla kapattı.

  Butik bankacılık anlayışıyla Anadolubank, değişen müşteri ihtiyaçlarına yönelik değer yaratan çözümler sunmaya devam ediyor. Pandeminin neden olduğu koşul ve etkileri doğru analiz ederek müşteri istekleri doğrultusunda yeni sigorta ürünleri geliştiren, mevcut ürünlerini bu yönde revize eden ve satış kanallarını genişleten kurum, 2020 yılını pandemiye rağmen sigorta alanında sektörün üzerinde büyüyerek başarılı performansını devam ettirdi.

  Anadolubank Pazarlama ve Sigorta Bölüm Başkanı İnanç Altan
  Anadolubank Pazarlama ve Sigorta Bölüm Başkanı İnanç Altan

  Sigorta sektöründe hayat ve sağlık branşlarına yönelik talepler arttı

  Anadolubank’ın sürekli yükselen performansının sektör tecrübesi ve vizyoner bakış açısının doğal bir sonucu olduğunu belirten Anadolubank Pazarlama ve Sigorta Bölüm Başkanı İnanç Altan, pandemi nedeniyle hem sigorta sektöründe hem de bankalarında mart ayından sonra düşüşe geçen sigorta üretiminin, mayıs-haziran itibariyle toparlanarak yükseliş trendine girdiğine dikkat çekti.

  Bu yükselişte, özellikle hayat ve sağlık branşlarına yönelik taleplerin artış göstermesinin büyük rol oynadığının altını çizen Altan, sektörde hayat branşında toplam prim üretiminde %27 civarında büyüme yaşanırken, Anadolubank’ın sektörün oldukça üzerinde bir oranda, %40 gelişim gösterdiğini vurguladı. Altan, elementer branşlarda ise sektörün toplam prim üretiminde yaklaşık %17.7 büyürken, bankalarının yine sektörün üzerine çıkararak yılı %22 büyüme ile kapattığını dile getirdi.

  “Kovid-19 tedavisi ve aşılamaya yönelik teminatları ilave ettik”

  Altan, başarılarının temel dayanağının pazara yönelik tecrübeleri ve vizyoner bakış açıları olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğini dile getirirken, pandemi süresince de müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ve ihtiyaçlarını gözlemleyerek sigorta ürünlerimize Kovid-19 tedavisi ve aşılamaya yönelik teminatları ilave ettiklerini de ekledi.

  “Ayrıca Asistans Hizmetleri’ni genişleterek, müşterilerimize daha geniş içerikli poliçeler sunmaya başladık.” diyen Altan, geçtiğimiz aylarda Marsh Brokerlik ile yaptıklaeı işbirliği anlaşması ile firmaları siber ve yönetici sorumluluk risklerine karşı koruyacak sigorta ürünlerini de portföyüne eklediklerini aktardı. Altan, aynı istikrar ve hızla aksiyon almaya devam ettiklerini dile getirdi.

  Tamamlayıcı Sağlık ve Hayat Sigortaları 2021’de ön planda olacak

  Pandemi dönemi ile birlikte sigortalı olmaya yönelik bilincin arttığını işaret eden İnanç Altan, süreç içinde sağlık hizmetleri ile bu hizmetlere kolay ulaşım, kaliteli hizmet alma beklentisinin önemli bir unsur haline geldiğine dikkat çekti. Altan, hem kurumlar hem de bireysel tüketiciler için sigortalanmaya yönelik bakış açısının geliştiğini vurgulayarak 2021’de talep artışı bekledikleri sigorta ürün ve poliçeleri hakkında bilgi verdi.

  2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında ve ilerleyen yıllarda da Tamamlayıcı Sağlık ve Hayat Sigortaları’nın ön planda olacağını düşündüklerini aktaran Altan, Kovid-19 tedavisi ve aşılanmaya yönelik teminatların müşterilerin satın alma süreçlerini etkileyecek temel dinamiklerin başında gelmesini beklediklerini ifade etti.

  İnanç Altan, tüketicilerin geleceğe yönelik endişelerinin artması ile beraber yeni dönemde Bireysel Emeklilik ve Birikimli Hayat Sigortaları gibi sigorta ürünlerine de talep artacağına işaret etti. Diğer yandan yaygınlaşan uzaktan çalışma modelinin kurumları siber riskler karşısında daha dikkatli davranmaya yönelttiğini gözlemlediklerini belirtti. Altan, bu yüzden önümüzdeki dönemde Siber ve Yönetici Sorumluluk poliçelerinin daha fazla tercih edileceğini tahmin ettiklerini dile getirdi.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ