25.3 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  Royal Canin Türkiye ülke müdürü Aslı Çelikkol oldu

  ‘Hayvanlar için daha iyi bir dünya’ hedefiyle çalışan Royal Canin Şirketi, 2025 vizyonu ve hedefleri kapsamında daha fazla köpek ve kedinin hayatını olumlu bir şekilde dönüştürebilmeyi hedefliyor.

  Royal Canin Türkiye

  Royal Canin Türkiye ofisinin yer aldığı Emerging & Seeds bölgesindeki organizasyonel yapı, Ocak 2021’den itibaren bu amaç doğrultusunda tekrardan şekilleniyor.

  Merkezinde Türkiye’nin olacağı Orta Avrasya Bölgesi Birimi, İsrail, Türkiye ve Kazakistan pazarlarını tek bir çatı altında buluşturuyor.

  Kuzmych’ın yerine Aslı Çelikkol

  Yeniden yapılanma kapsamında, 2019’dan beri Royal Canin Türkiye Ülke Müdürü olarak çalışan Roman Kuzmych, Emerging & Seeds Bölgesi altında kurulan İsrail, Türkiye ve Kazakistan’dan oluşan Orta Avrasya Bölge Biriminin Başkanlığı görevine getirildi.

  Royal Canin Türkiye Ülke Müdürü ise Aslı Çelikkol oldu. Şirket, 115 milyon hane halkına ulaşmayı hedeflerken, 300 milyon avroluk evcil hayvan gıda pazarına da erişmiş olacak.

   

  Aslı Çelikkol kimdir?

  2002’de çalışmaya hayatına başlayan Aslı Çelikkol, müşteri deneyimi ile inovatif satış yöntemleri geliştirme, dağıtım ve strateji ağı tasarımı ile proje yönetimi ile ilgili 20 yıllık tecrübe edindi.

  Royal Canin’den önce Mars Inc.’nin bünyesindeki Mars Pet Care Türkiye’de Satış Müdürü olarak çalışan Çelikkol, satış performanslarının ölçümü için yenilikçi ve objektif uygulamaları hayata geçirdi.

  Aslı Çelikkol, En İyi Müşteri Odaklı Proje Geliştirme gibi birçok global başarı ve ödülün sahibi olmuştu.

  ‘’Kediler ve köpekler benzersiz canlılardır’’

  Hayvanlar için daha iyi bir dünya yaratma hedefleri doğrultusunda şirket olarak tüm paydaşlarıyla hayat boyu sağlıklı ve mutlu birliktelikler vaad ettiklerini söyleyen Royal Canin Türkiye Ülke Müdürü Aslı Çelikkol, ‘’Kediler ve köpekler, insan sağlığı ve toplumsal refahın gelişimine sundukları katkılar bakımından benzersiz canlılar. ‘’ dedi.

  Onların mutluluk, sağlık ve refahının herkesin sorumluluğu olduğu bilinciyle çalışmaları yürüteceklerini beyan eden Çelikkol, ‘’Beslenme aracılığıyla sağlıklı kedi ve köpekler ve mutlu hayvan sahipleri yaratmaya odaklanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

  ‘’Türkiye’nin müthiş bir potansiyeli var’’

  Çelikkol, ‘’Kedi ve köpek mama sektöründe, gelişmekte olan ülkeler arasında Türkiye’nin müthiş bir potansiyeli var. Evcil hayvan mama sektörü (pet food), küresel büyümeye giderek artan oranda katkı sunan ve aynı zamanda da en hızlı büyümeyi gerçekleştiren pazar segmentleri arasında yer alıyor. ‘’ açıklamasında bulundu.

  2019 yılı rakamlarına bakıldığında, sektörün dünyada 102,7 milyar dolar değerinde bir hacme sahip olduğunu anımsatan Çelikkol, ‘’Evcil hayvan beslenmesinin, bu büyümenin itici gücünü oluşturarak yüzde 80 gibi bir oranda katkı sunduğu görülüyor. Sektörün önümüzdeki 5 yıllık dönemde küresel ölçekte reel bazda yüzde 4,3 düzeyinde bir büyüme kaydetmesi bekleniyor.” dedi.

  Bundan dolayı yatırımlar için Türkiye’nin potansiyelininin çok değerli olduğuna işaret eden Çelikkol, ‘’Türkiye, sahip olduğu pazar potansiyeli, şirketlerin ticari faaliyetleri için önemli olan coğrafi konum avantajı, genç ve dinamik nüfusu ile Royal Canin gibi uluslararası yatırımcılar için oldukça elverişli fırsatlar sunuyor.’’ ifadelerini kullandı.

  Çelikkol, sözlerini, ‘’Artan hayvan nüfusu, hayvan hakları konusundaki farkındalığın gelişimi ve evcil hayvan sahiplenme oranlarındaki artış eğilimleri, pet sektörünün, ‘hızlı tüketim ürünleri’ kategorisinde en hızlı büyümeyi gerçekleştirmesine olanak sağlıyor” açıklamasıyla noktaladı.

  Roche’un 2020’deki satışları 58.3 milyar İsviçre Frangına ulaştı

  Monopoli Sigorta’dan bir ilk: Müşteri Memnuniyeti Departmanı kuruldu

  Polifarma Rapid Test Onayı İle Türkiye’de bir ilke imza attı

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ