28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  Lila Group’tan iki üst düzey atama

  Türkiye’nin önde gelen hijyenik temizlik kâğıdı üretici ve ihracatçısı Lila Group’un Pazarlama Grup Müdürlüğü’ne Burcu Öğücü Giritli atanırken; Devrim Aldemir, Lila Group Türkiye Satış Direktörlüğü görevine getirildi. 

  Lila Group

  Lila Group bünyesinde 2016 yılından bu yana farklı sorumluluklar üstlenen Burcu Öğücü Giritli ile 2010 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Devrim Aldemir 2021 yılı itibariyle geçerli olacak yeni görevlerinde çalışacaklar.

  Lila Group’un şirket büyümesiyle oluşan yeni pozisyonlarda içeriden büyümeyi ve mevcut çalışanlarının gelişimini destekleyen farklılaşan stratejiye sahip.

  Bu yeni dönemde Aldemir satış kanallarının Türkiye yapılanması ve yönetiminden, Giritli ise yeni ürün geliştirme ile Maylo, Sofia, Berrak ve Nua markalarının pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacaklar.

   

  Burcu Öğücü Giritli kimdir?

  Lila Group’ta yeni görevine başlayan Burcu Öğücü Giritli, 2005 yılında Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’nden, 2010 Yılında Sabancı Üniversitesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını ise Londra’da London Business School’da Yönetim alanında tamamladı.

  Giritli, stajlarını ise Deutsche Bank ve HSBC Bank’ta yaptı. Profesyonel iş hayatına, 2012 yılında Türkiye Ekonomi Bankası’nda Finansal Piyasalar Kurumsal Bankacılık Satış Yetkilisi olarak başladı. 2013 yılında HSBC Bank’ın Hazine ve Sermaye Piyasaları ekibine katılmasından kısa bir süre sonra Londra’daki HSBC Bank PLC’nin Global Piyasalar Orta Doğu Avrupa ve Sahra Altı Afrika ülkelerinin kurumsal satış ekibinde satış analisti ve yöneticisi olarak görev yaptı.  2015’de Türkiye’ye dönerek HSBC Bank Hazine ve Sermaye Piyasası biriminde Kurumsal Satış Yöneticisi olarak Döviz/Faiz/Emtia üzerine Türev Ürünlerin satış ve pazarlaması görevini üstlendi. Kariyerinin bankacılık kısmında sorumlu olduğu bölgelerdeki sektöründe lider kurumsal firmaların finansal risk yönetimi konusundaki ihtiyaçlarını karşılayan projelerde yer aldı.

  Burcu Öğücü Giritli, Lila Group bünyesindeki kariyerine 2016 yılında başladı. En son Özel Markalar (PL) Satış Koordinatörü olarak görev yaptı. Giritli, 1 Ocak 2021 itibariyle Pazarlama departmanında Pazarlama Grup Müdürü olarak görev yapmaya başladı.

  Devrim Aldemir kimdir?

  İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu yer olan Nazilli’de alan Devrim Aldemir, lisans eğitimini 1994’te başladığı İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde aldı. Aldemir, iş yaşamına üniversite yıllarında Türkiye çapında farklı aktivite ve projelerin yönetimini yürütmek üzere Operasyon Müdürü olarak PRO Ajans Danışmanlık Hizmetlerinde başladı. Aldemir, profesyonel iş yaşamına ise MPM Danışmanlık Hizmetlerinde İstanbul Bölge Müdürü olarak başladı. Sonrasında, Birlik Gıda bünyesinde Geleneksel Kanal Eğitim Şefi olarak çalışmalarına devam etti. 2000-2010 yılları arasında satış departmanında yönetim kademesinde çeşitli pozisyonlarda görev yaparak pek çok proje ve başarıya imza attı.

  Aldemir, Haziran 2010 itibariyle Lila Group bünyesinde önce Ticari Pazarlama Grup Müdürü; 2013 yılında da Geleneksel Kanal Grup Müdürü olarak meslek hayatına devam etti. 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Türkiye Satış Direktörü olarak yeni görevine başladı.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ