26.5 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  Kimberly-Clark Türkiye’den global atama

  Kimberly-Clark, Türkiye, Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Genel Müdürlüğü görevine Sibel Demir’i atadı.

  Kimberly-Clark Türkiye

  2003’ten bu yana Kimberly-Clark Türkiye bünyesinde birçok bölümde çalışmalarını sürdüren ve 2018’den beri Genel Müdürlük yapan Sibel Demir, 2021’den itibaren Türkiye, Orta Asya ve Kafkasya bölgelerinin sorumluluğuna getirildi.

  Genel Müdürlük görevinden önce Türkiye operasyonlarının CFO’luğunu da yapan Sibel Demir, aynı zamanda ‘Türkiye’nin En Etkin 50 Kadın CEO’su’ arasında yer alıyor.

  ”İlham verici bir lider”

  Sibel Demir, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Gürcistan, Tacikistan, bölgeleri ile beraber Türkiye operasyonlarını yönetecek. Kimberly-Clark Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Dmitry Guzun, Demir’in atamasıyla ilgili bir açıklamada bulundu.

  Dmitry Guzun, “Türkiye, 2020’de yüzde 22’lik organik büyüme ile Kotex için en büyük pazarımız hâline geldi. Türkiye’de, kız çocuklarına toplumu değiştirmeleri için ilham veren ve kadınların ilerlemelerini destekleyen harika sosyal sorumluluk çalışmalarımız var. ‘Kızlar Sahada’ çalışması bu alanda en iyilerinden. CIS Ülkeleri ve Türkiye hem Huggies hem de Kotex’te çok güçlü bir konuma sahip olan Orta ve Doğu Avrupa’daki en büyük ikinci bölge olacak.” dedi.

  Kimberly-Clark Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Dmitry Guzun

  Guzun, Sibel Demir’in liderliğindeki bu yeni bölgenin geleceğine dair inancının tam olduğunu belirtti. Bununla birlikte, Demir’in dönüşümsel liderlikte tecrübe sahibi, sonuç odaklı ve ilham verici bir lider olduğunu vurguladı.

  Oxford aşısı sadece salgından korumuyor, bulaşmayı da engelliyor

  AvivaSA’dan 60 yaş üstüne psikososyal destek

  Takeda’ya üst üste 5. kez ‘En İyi İşveren’ ödülü

  Pfizer 2021’de aşı üretiminden 15 milyon dolar bekliyor

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ