19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 27, 2022

  Sağlık ve teknoloji zirvesi MEDCON, 22-25 Nisan’da

  Sağlık ve teknoloji alanında Türkiye’nin en büyük buluşmalarından biri olan MEDCON Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi, 22 – 25 Nisan 2021 tarihlerinde sektörün tüm paydaşlarını çevrimiçi olarak bir araya getirecek.

  2017 yılından bu yana IEEE Ankara University Student Branch Chapter’ın Ankara Üniversitesi çatısı altında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere kamu ve idari kuruluşlarca desteklenerek her sene; sağlık, bilim ve teknoloji olgularını en kapsamlı şekilde birleştiren ve sektörlerin geleceğine yön veren MEDCON Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi, 22 – 25 Nisan 2021 tarihleri arasında sağlık sektörünün tüm paydaşlarını çevrimiçi olarak bir araya getirecek. Zirvede, “Sağlığa Ses Ver, Hayata İz Bırak!” temasıyla pandemi sonrasında dönüşen dünyada sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sektörün yaşamsal önemine, sağlık çalışanlarının kahramanlıklarına ve gelecek vizyonuna dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

  En Büyük Sektör-Öğrenci Buluşması

  Açılış konuşmalarının T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacağı MEDCON Zirvesi’nde Türkiye’nin her köşesinden özel sektör ve kamu kurumları, uzman doktorlar, sağlık sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve sektörün geleceğine yön verecek üniversite öğrencileri bir araya gelecek. Ulusal bazda en büyük sektör-öğrenci buluşması özelliği taşıyan zirvede öğrenciler, sponsor kurumların bünyelerindeki staj imkanlarını öğrenebilecek ve başvuru yapabilecek. 2017 yılında bir öğrenci etkinliği olarak düzenlenen MEDCON, dijital çağın avantajlarını da kullanarak 2021 yılında sektörün en büyük etkinliğine imza atacak.

  Sağlık ve teknoloji zirvesi MEDCON, 22-25 Nisan’da
  Sağlık ve teknoloji zirvesi MEDCON, 22-25 Nisan’da

  Sanal Kongre Alanı ve Bire Bir Görüşmelerle Fark Yaratan Etkinlik

  Eş zamanlı olarak planlanan etkinlik bileşenleri arasında Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirve Oturumları, MEDCON Business Lounge, Girişimcilik Zirve Oturumları, MEDCON Sosyal ve MEDCON Meet-Up konseptleri yer alıyor.

  Etkinlik hem öğrenci-sektör görüşmeleri hem de sektörler arası buluşmalarını desteklemek adına DealRoom altyapısını kullanarak tüm katılımcı, konuşmacı ve sponsorları çevrimiçi platform üzerinde bir araya getirecek. Zirve oturumları, hem Youtube üzerinden hem de sistem üzerindeki canlı yayından takip edilebilirken katılımcılar sektör liderleri ve birbirleri ile toplantı talebinde bulunarak iş birliği geliştirebilecek.

  Sağlık Sektörüne Yön Veren Kurumlar ve Profesyoneller Zirvede Yer Alacak!

  Abbott Ana Sponsorluğu ve Dräger, GE Healthcare, Roche, Philips, Boston Scientific, Sanofi, Pfizer ve Siemens Healthineers gibi global liderlerin sponsorluğunda gerçekleşecek MEDCON Zirvesi, özel sektör ve kamu kurumları tarafından yılın en kapsamlı öğrenci etkinliği olarak destekleniyor.

  MEDCON Zirvesi’nde bu yıl da Türkiye’nin sağlık ve teknoloji alanına yön veren kurumların profesyonelleri ve yöneticileri konuşmacı olarak yer alacak. Konuşmacılar arasında T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, Dräger Avrupa Bölge Pazarlama Yöneticisi Juan Ignacio CUERDA, Dräger CPSO’su Jeff Moore, Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak, GE Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nden Dr. Hasan Büyükdoğan, Healthcare Moleküler Görüntüleme ve Onkoloji Genel Müdürü Dinçer Diren, Pfizer Nadir Hastalıklar Afrika ve Orta Doğu Medikal Direktörü Mert Ceyhan, Prof. Dr. Koray Tekin ve Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli gibi isimler yer alacak.

  Sağlık ve teknoloji zirvesi MEDCON, 22-25 Nisan’da
  Sağlık ve teknoloji zirvesi MEDCON, 22-25 Nisan’da

  Bu Yılın Teması “Sağlığa Ses Ver, Hayata İz Bırak!”

  Sektörün en büyük sektör-akademi buluşması MEDCON, pandemiden sonra dönüşen dünyada sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sektörün yaşamsal önemine sağlık çalışanlarının kahramanlıklarına ve gelecek vizyonuna dikkat çekmek adına 2021 temasını “Sağlığa Ses Ver, Hayat İz Bırak!” olarak belirledi.

  Bu konsept kapsamında etkinlik öncesi ve sonrasında gerçekleşecek forum ve oturumlarda ortaya konulan fikir ve vizyonun bir toplamı olarak “Geleceğin Dünyası’nda Sağlık, Bilim ve Teknoloji” başlıklı bir rapor hazırlayacak olan MEDCON Organizasyon ve İletişim Komitesi, bu çalışma aracılığı ile geleceğin bilim ve sağlık insanları olacak üniversite öğrencilerine bir vizyon oluşturma amacında. Etkinliğin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında zirve ile eş zamanlı yürütülen çalışmalara ilişkin rapor, sagligasesver.com üzerinden yayınlanacak.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ