28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  Pierre Fabre hem doğayı koruyor hem de eğitime destek oluyor

  Fransız ilaç ve dermokozmetik markası Pierre Fabre grubunun doğayı ve çevreyi koruma öncelikleri çerçevesinde başlattığı geri dönüşüm projeleri, ZİÇEV ve İTÜ bağışlarıyla devam ediyor.

  Pierre Fabre’nin başlattığı proje kapsamında şirket demirbaşları arasında saptanan cihazlar, gereken tamirleri yapıldıktan sonra ihtiyacı olan öğrencilere gönderilmek üzere hazırlandı.

  Pierre Fabre grubu, çevreyi ve doğayı koruma öncelikleri çerçevesinde yürüttüğü projelere hız kesmeden devam ediyor. Şirketteki atıl durumda olan elektronik cihazları değerlendirmek için başlatılan yeni proje kapsamında, şirket demirbaşları arasında kullanılmayan tablet ve laptoplar belirlendi.

  İTÜ Birlik Vakfı ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) iş birliğiyle yürütülen projede, zihinsel engelli çocukların eğitim süreçlerinde kullanılmak amacıyla ZİÇEV’e tablet bilgisayarlar bağışlandı. Yine aynı çerçevede, İTÜ Birlik Vakfı iş birliğiyle, atıl vaziyetteki diz üstü bilgisayarlar, gerekli bakımları yapılarak, bilgisayarı olmadığı için üniversite eğitimlerine devam edemeyen öğrencilere verildi.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ