26.5 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  Novo Nordisk, yeni atamalarla büyümeye devam ediyor

  Diyabetle mücadele ve diğer ciddi kronik hastalıkların önlenmesinde değişime yön veren Novo Nordisk'in Türkiye ekibinin İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne Kutay Kavukçu Atandı.

  Novo Nordisk Türkiye ekibi yeni katılımlarla büyümeye devam ediyor. Yeni görevlendirme ile Kutay Kavukçu, Novo Nordisk İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörlüğüne getirildi.

  Kutay Kavukçu
  Kutay Kavukçu

  Kutay Kavukçu’nun eğitim hayatı

  Kutay Kavukçu, 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Sonrasında Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Uzmanlık Programını ve Regent’s Üniversitesi London’da Psikoloji ve Psikoterapi Fakültesinde Yaratıcı Liderlik Yüksek Lisans Programını bitirdi.

  İş hayatı

  İş hayatına Oyak Bank’ta Banka Müfettişi olarak 1999 yılında başlayan Kavukçu, 2003-2004 yıllarında aynı bankada İK Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2004-2006 yılları arasında Siemens Türkiye’de Eğitim ve İK Uzmanı, 2006-2008 yılları arasında Anadolu Grubu Genel Merkezinde İK Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.

  2008 yılında Novo Nordisk’e katılan Kavukçu, 2009 yılının sonuna kadar Yakın Doğu Bölgesinde (Business Area Near East (BANE)) Kıdemli İnsan Kaynakları ve İletişim Uzmanı olarak görev aldı. 2009-2012 yılları arasında ise Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan genel merkez olmak üzere Körfez Ülkeleri’nden sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. 2013-2016 yılları arasında Novo Nordisk Danimarka Merkez ofisinde Global Liderlik Gelişimi Danışmanı olarak çalışmalarına devam etti.

  Novo Nordisk’ten ayrılması sonrasında 2016-2018 yıllarında merkezi Londra’da bulunan TTM Associates Danışmanlık şirketinin Türkiye ve Orta Doğu’dan sorumlu İş Geliştirme Direktörlüğü görevinde bulundu. Kavukçu, 2018 yılından bugüne Shell Türkiye’de Organizasyonel Gelişim ve Projelerden sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapıyordu.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ