23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Hayat Holding’den 1,1 milyar dolarlık büyük yatırım

  Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde başarısını artırarak sürdüren Hayat Holding küreselleşme yolculuğuna büyüyerek devam ediyor.

  Holding’ten yapılan açıklamaya göre, başta Türkiye olmak üzere Ortadoğu, Afrika ve Asya ülkelerinde toplamda 1.1 milyar dolarlık yatırım yapıldı.

  Hayat Holding bünyesinde bulunan 41 şirket ve 17 bin çalışanı ile 12 ülkede faaliyet göstermekte. Şirket birçok alanda faaliyet gösteriyor. Hijyen, ev bakım, temizlik kâğıtları ve kişisel sağlık kategorilerinde bugün dünyanın 5’inci büyük 5. markalı bebek bezi; Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Afrika’nın en büyük temizlik kâğıtları üreticisi. Bununla birlikte ağaç bazlı panel sektöründe Türkiye’de 1’inci, Avrupa’da 4’üncü, dünyada ise 6’ncı sırada yer alıyor.

  Hayat Holding’in temelleri 1937 yılında atıldı. Tam 84 yıldır sektöre katma değer sağlayan holding globalleşerek büyümeye devam ediyor. Holding, küreselleşme vizyonunu tanımlayan yeni logosunu Türkiye, Fas, Cezayir, Mısır, Nijerya, Kenya, Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Romanya, İtalya, İran, Pakistan, Vietnam, Tayland ve Malezya başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden çalışan, iş ortağı ve basın mensuplarından oluşan 22 bin kişinin katıldığı büyük bir dijital lansmanla duyurdu.

  ”LOGOMUZ İNSAN İLE FAYDA ARASINDAKİ KÖPRÜNÜN YANSIMASI”

  Yeni logonun globalleşme yolculuğunun insanla fayda arasında kurulan köprü olduğunu hatırlatan Hayat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı M.Avni Kiğılı, “Kurumsal kimlik değişimimizle birlikte, sürdürülebilirlik vizyonumuzu; tüm dünyaya, ana değerlerimiz olan girişimcilik, azim ve cesaret, aidiyet, açık fikirlilik, adalet ve dürüstlük, insana ve doğaya saygı temellerinden bir adım bile sapmadan, ürettiğimiz faydayı gezegenimizin en uzak köşelerine kadar ulaştırabilmeyi bir taahhüt olarak benimsediğimizi duyurmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

  ”PANDEMİ DÖNEMİNDE 1.1 MİLYAR DOLAR YATIRIM KARARI ALDIK”

  Pandemi koşullarına rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten M. Avni Kiğılı, ”Yeni çehremizle yatırımlarımızı tam gaz sürdüreceğiz. Salgının başlangıcından bu yana, 1,1 milyar dolar yatırım kararı aldık. Tüm kısıtlamalara, kapanmalara ve seyahat zorluklarına rağmen 2020’nin ilk çeyreğinden bu yana ilk 400 milyon dolarlık yatırımımızı başarıyla tamamladık. 700 milyon dolarlık yatırımlarımız için de düğmeye bastık. Bu süreçte; Hayat Kimya ile Mersin’de yeni bir temizlik kağıdı üretim tesisi; Kastamonu Entegre ile Samsun’da yonga levha ve Balıkesir’de MDF tesisi kuruyoruz. Geçen yıl ülkemizde oluşan acil ihtiyaca cevap verebilmek için Kocaeli üretim kampüsümüz içinde cerrahi maske fabrikası kurduk. Böylece bizim açımızdan yeni bir kategoriye de yatırım yapmış olduk. Yurt dışına baktığımızda da Mısır’da non-woven, Cezayir ve Rusya’da kağıt ve yine Rusya’da yonga levha tesislerimizi kuracağız. Rusya’da var olan kağıt fabrikamıza ek olarak devreye alacağımız yeni tesisimizle bu ülkedeki en büyük temizlik kağıdı üreticisi olmayı sürdüreceğiz” dedi.

  ”BAYRAĞIMIZI GURURLA GÜNEYDOĞU ASYA’DA DALGALANDIRIYORUZ”

  Vietnam’da 100 milyon dolarlık yatırımla bebek bezi fabrikası açtıklarını açıklayan M. Avni Kiğılı, “Bu yatırımla Türk markalarının kalitesini uzak topraklarla tanıştırıyor ve bayrağımızı gururla Güneydoğu Asya’da dalgalandırıyoruz” dedi.

  ”PANDEMİDE 2000’İ AŞKIN İSTİHDAM OLUŞTURDUK”

  Öte yandan Kiğılı, pandeminin başından bu yana 2000’i aşkın ek istihdam oluşturduklarını belirtti.

  132 BİN ÇOCUK İÇİN UNICEF’E BAĞIŞ

  Hayat Holding ayrıca, lansmana katılım sağlayan 22 bin kişi adına, çeşitli ülkelerde açlık ve hastalıkla mücadele eden 132 bin çocuğa umut olacak “Hayat Destek Paketleri” bağışladı. Hayat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Avni Kiğılı ise tüm katılımcılara teşekkürederek konuşmasını sonlandırdı.

  Hayat Kimya Ar-Ge’de kadın gücü öne çıkıyor

  Kozmetik ve plastiklere dikkat: Hamilelerin kanında tehlikeli 109 kimyasal saptandı

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ