26.5 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  Giz Kozmetik 5 kıtada 72 ülkeye ürün ihraç ediyor

  Türk markası Giz Kozmetik, 2020 yılında 5 kıtaya toplam 45 milyon parça ürün gönderdi.

  Giz Kozmetik

  Giz Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Zengin, gerçekleştirdikleri ihracat ile Türkiye ekonomisine büyük katkı sağladıklarını belirtti ve “Kozmetikte Made in Turkey ibaresi markalaşıyor.” dedi.

  5 kıtada 72 ülkeye ihraç

  Giz Kozmetik, 5 kıtada 72 ülkeye, 45 milyon parça kozmetik malzemesi ihraç ederek bir rekora imza attı. Firma, özellikle kozmetik sektörünün merkezi olan Fransa’nın da aralarında yer aldığı Avrupa ülkelerine 12 milyon parça ürün gönderdi. Bu başarı ile dünyada Türk üreticilere olan bakış açısını değiştirdi.

  Giz Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Zengin, Ukrayna’da büyük başarı elde ettiklerini belirtti ve bu önemli pazara 5 milyon adetten fazla renkli kozmetik malzemesi ihraç ettiklerini vurguladı.

  Ukrayna’nın yanı sıra Rusya’da da markalaşan firma kısa süre içinde Doğu Avrupa’nın en çok tercih edilen markalarından olma başarısını elde etti.

   

  “Afrika’nın kozmetik ihtiyacının büyük bölümünü karşıladık”

  İbrahim Zengin, Afrika’ya ihraç ettikleri 10 milyon parça ürünle kıtanın kozmetik ihtiyacının büyük bölümünü karşıladıklarının da altını çizdi.

  Zengin, Afrika’nın, farklı dinamikleri olan özel bir pazar olduğunu ve Kıtaya hakim olan sıcak iklim sebebi ile güneş korumalı ürünler ön plana çıktığını belirtti. Afrika için çalıştıkları ten ürünlerine SPF koruması ekleyerek bölgede fark yarattıklarını ifade etti.

  Giz Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Zengin, yoğun sıcaklık sebebiyle terlemeye ve akmaya karşı su geçirmez (waterproof) ürünler üretiyoruz. Pastel renklerin sevildiği bu bölgede, geniş renk seçeneği sunarak pazar lideri olduk.” dedi.

  “Asya pazarına 2020 yılında 8 milyon ürün ihraç edildi”

  Giz Kozmetik, Asya pazarına da 2020 yılında 8 milyon ürün ihraç etti.  İbrahim Zengin, bu başarıya dikkat çekerek, “Sadece Singapur’a 3 milyon adet ürün gönderdik. Birleşik Arap Emirlikleri’nde tüketici tarafından en çok tercih edilen markalardan biriyiz.

  Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu’da satış hacmimiz giderek artıyor. Asya’nın en gözde pazarı olarak kabul Güney Kore ve Japonya’nın yanı sıra en büyük pazarı Çin’de büyümeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

  Zengin, Güney Amerika’nın da çok özel bir pazar olduğunu sözlerine ekledi: “Giz Kozmetik olarak 2020’de büyük sıçrama gösterdiğimiz bölgelerden biri de Güney Amerika oldu ve 7 milyon parçadan fazla renkli kozmetik malzemesi ihraç ettik. İhracata başlamadan yaptırdığımız araştırmalarda Güney Amerika’nın da tıpkı Afrika gibi kendine özgü özellikleri olan bir pazar olduğunu gördük.” dedi

  “Türkiye’yi kozmetikte marka yapabiliriz”

  Kozmetikte markalaşmanın öneminin altını çizen Zengin, dünya kozmetik pazarında bir Fransa gerçeği olduğunu da hatırlattı. Geçmiş yıllarda yapılan çalışmalar sayesinde bugün Fransız markalarının dünyanın her noktasında tanındığını ve talep gördüğünü sözlerine ekledi.

  Zengin, “Biz de aynı algıyı ülkemiz için yaratmak istiyoruz. Geçtiğimiz yıl 5 kıtaya ihraç ettiğimiz 45 milyon adet ürün ile Made in Turkey ibaresini markalaştırıyoruz. Giz Kozmetik olarak renkli kozmetik ve parfümde sektörün kalbi olarak görülen Fransa’ya 7 milyon ürün gönderebiliyorsak ve talebe yetişemiyorsak biz Türkiye’yi marka yapabiliriz.” dedi.

  Kozmetik sektöründe doğrudan satış yapan kadınlar kazandı!

  Kozmetik sektörü 2020’de hijyen malzemeleri üreterek ayakta kaldı

  Medipol “Türkiye Altın Marka Ödülleri”nde birinciliğe layık görüldü

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ