23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Gilead’dan Avrupa’ya yeni atama!

  Gilead Türkiye Medikal Direktörü Gökçem Özçağlı, Medikal Direktör olarak Doğu Avrupa Merkezi ekibine atandı. Özçağlı yeni görevini İngiltere'de sürdürecek.

  Gilead Türkiye’de Medikal İlişkiler Direktörü olarak görev yapan Dr. Tahsin Gökçem Özçağlı’nın Medikal Direktör olarak Doğu Avrupa Merkezi ekibine ataması gerçekleştirildi. Dünyada 38 ülkede faaliyet gösteren, 33 yıldır HIV alanında önde gelen yenilikçi bir ilaç şirketi olarak tedavi, koruma, her basamakta tedaviye ulaşım ile yeni tedavi araştırmaları alanlarında ilerlemeler sağlayan Gilead’ın Doğu Avrupa Merkezi’ne bağlı 12 Doğu Avrupa ülkesi bulunuyor. Bu 12 ülkenin Medikal İlişkiler’i bundan böyle Özçağlı’nın yönetiminde olacak. Özçağlı, Haziran ayı itibarıyla yeni görevine başladı. Özçağlı’nın atamasıyla birlikte son 5 yıl içinde Gilead Türkiye’den global yönetime transfer olan yönetici sayısı da 11’e ulaştı.

  Dr.Tahsin Gökçem Özçağlı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi’nde farmakoloji doktorasını tamamladı. Profesyonel iş hayatına Kanada’da Alberta Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak başladı. 2005 yılında Novartis ile ilaç sektörüne medikal bölümde adım attı. Sonrasında Abbott’ta önce Ülke Medikal Liderliği, ardından EMEA Bölge Direktörlüğü görevlerini yürüttü. Özçağlı, 2015 yılından bu yana Gilead Türkiye’de Medikal İlişkiler Direktörü olarak görev yapıyordu.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ