26.5 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  Doğa ve iyi yaşam için birbirlerine meydan okudular

  Wellbeing platformu Wellbees, çalışanların fiziksel ve ruhsal sağlıklarını düzenlemek için adım yarışması düzenledi.

  “Wellbees Challenge”kapsamında toplam 114 milyon 536 bin 650 adım atıldı. Bu atılan adımların karşılığı olarak ile 1.011 adet fidan doğayla buluşturulacak. Enerjida 29 milyon 356 bin 544 adım ile yarışmayı birinci tamamlarken, Bayer ikinci, Allianz Partners ise üçüncü oldu.

  KAZANAN ENERJİSA OLDU

  Kurumsal wellbeing (esenlik) platformu Wellbees, kurumlar arası başlattığı adım yarışmasıyla pandemi döneminde hareketsiz kalan çalışanların hareket etmesini amaçladı. Yarışmaya; “Akbank”, “Ak Gıda”, “Allianz Partners”, “Arvato SCS”, “Bayer”, “Bilyoner”, “DHL Global Forwarding”, “Enerjisa Üretim”, “Servier İlaç”, “TPI Kompozit” ve “Türkiye, Sanofi Levant”ın çalışanları katıldı.
  Yarışmanın kazananı, toplamda 29 milyon 356 bin 544 milyon adım atarak hedefini yüzde 234,85 oranında gerçekleştiren Enerjisa Üretim oldu. Enerjisa Üretim’i Bayer ile Allianz Partners izledi.

  ”ÇALIŞANLARIN KENDİNİ GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ BİR DÜNYA HEDEFLİYORUZ”

  Wellbees’in Kurucusu Melis Abacıoğlu, toplamda 114 milyon 536 bin 650 adım atılan meydan okumanın aynı zamanda bir iyiliğe dönüştürüleceğini ve ÇEKÜL iş birliği ile 1.011 adet fidanın doğayla buluşturulacağını söyledi. Abacıoğlu, “Covid-19 çalışma şekillerini kalıcı olarak değiştirirken, biz de Wellbees olarak bu sürece ve çalışanların kendini gerçekleştirdikleri bir dünyaya katkı sunmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda çalışanların yeniden fiziksel hareket kazanmalarını, bunu yaparken de özledikleri iş arkadaşlarıyla kavuşup, ortak bir hedef için bir araya gelmelerini sağlayacak bir kurgu oluşturduk. Adımızı yansıtan 20 Mayıs Dünya Arı Günü’nde düzenlediğimiz adım yarışması şirketlerden büyük ilgi gördü. Bunun yanında yaptığımız anketler katılımcıların adım ortalamalarının 19 gün süren yarışma boyunca yüzde 42 arttığını ve yarışma sonrasında da aynı oranlarda kaldığını gösteriyor.Yine katılımcıların yüzde 82’sinin bu yarışma ile yeni bir alışkanlık elde ettiğini söylemesi çok önemli bir kazanç” dedi.

  ”SPORU SEVEN BİR EKİP OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK”

  Hareketi ve sporu seven bir ekip olduklarını gösterdiklerine inandığını söyleyen Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Lideri Ahmet R. Kumbasar, “Enerjine Sağlık uygulamamıza başladığımız günden bu yana merkez ofisimizde ve sahalarımızda birçok başarılı projeye imza attık. İş Sağlığı ve Güvenliği, Çalışan Esenliği, bizim için her zaman en önemli öncelik. Ekip arkadaşlarımızın fiziksel ve mental sağlık durumları da bu konunun önemli bir parçası. Enerjisa Üretim olarak, pandemi sürecinin başından bu yana birçok online sosyal aktivite gerçekleştirdik. Enerjine Sağlık ekibimizin organize ettiği spor aktiviteleri de çalışanlarımız tarafından büyük ilgi gördü. Şirketimizden 273 ekip arkadaşımızın katılım gösterdiği Wellbees Challenge’ta Enerjisa Üretim olarak ipi göğüsledik, hareketi ve sporu seven bir ekip olduğumuzu gösterdik. 19 günde 29 milyon 356 bin 544 adım atarak fiziksel ve mental olarak zinde kaldık ve en önemlisi Dünya Arı Günü için Wellbees ve ÇEKÜL iş birliği ile oluşturulacak Wellbees Korusu’nun doğaya kazandırılmasına katkı sağladık.” diye konuştu.

  En hızlı yürüyen şirket “Türkiye, Sanofi Levant”, X kuşağının lideri “Bayer”

  Enerjisa Üretim’in ilk sırada tamamladığı adım yarışmasında, farklı kategorilerde ilk üçe giren şirketler şöyle sıralandı:

  Hedefini tamamlayanlar
  Enerjisa Üretim
  Bayer
  Allianz Partners

  Sabah Yürüyenler (06.00 – 10.00)
  Enerjisa Üretim
  Türkiye, Sanofi Levant
  TPI Kompozit

  Akşam Yürüyenler (18.00 – 21.00)
  Enerjisa Üretim
  Bayer
  Türkiye, Sanofi Levant

  Z Kuşağı (0-30 altı yaş aralığında hedefine en çok yaklaşanlar)
  Arvato SCS
  Enerjisa Üretim
  Allianz Partners

  Y Kuşağı (30-45 yaş aralığında hedefine en çok yaklaşanlar)
  Enerjisa Üretim
  Bayer
  Türkiye, Sanofi Levant

  X Kuşağı (45+ yaş aralığında hedefine en çok yaklaşanlar)
  Bayer
  Enerjisa Üretim
  Allianz Partners

  Kadınlar (Kadınlarda hedefine en çok yaklaşanlar)
  Allianz Partners
  Bayer
  Türkiye, Sanofi Levant

  Erkekler (Erkeklerde hedefine en çok yaklaşanlar)
  Enerjisa Üretim
  Bayer
  Türkiye, Sanofi Levant

  En Hızlı Yürüyenler
  Türkiye, Sanofi Levant
  Arvato SCS
  DHL Global Forwarding

  Harvard Üniversitesi: Günde 10 bin adım yerine 4 bin 400 adım atmak yeterli

  Yaza fit girmek için 8 öneri

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ