21.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 27, 2022

  Bir Türk markası ünlü “Global 100” listesinde

  Dev kozmetik markası Farmasi, dünyanın en büyük doğrudan satış şirketlerinin yer aldığı 2021 Global 100 listesinde, 30. sıraya yükseldi. Bu başarı haberi ise dünyanın en prestijli doğrudan satış haber sitesi “Direct Selling News”, tarafından açıklandı.

  Geçtiğimiz yıl listeye 32.sıradan giriş yapan, bu yıl da yükselme kaydederek ilk 100 şirket arasında yer almayı başaran marka, küresel rakipleriyle girdiği zirve yarışında istikrarlı yükselişine devam ediyor.

  Doğrudan satış endüstrisinin sosyal ve ekonomik alanlar üzerindeki küresel etkisine ilişkindaha önce hiç görülmemiş bir bakış açısı sunan “Direct Selling News”ün, Global 100 listesinde girmeyi başaran 64 şirket, 2020 yılında 100 Milyon dolardan fazla gelir elde etti. Farmasi’de 2020 yılı el de ettiği 447 Milyon dolar gelirle dünyanın en çok satış yapan şirketleri arasında üst sıralarda konumlandı.

  Bir Türk markası ünlü "Global 100" listesinde
  Bir Türk markası ünlü “Global 100” listesinde

  Farmasi Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tuna bu başarıyı olağanüstü olarak nitelendirdi ve “Yerli bir marka olarak doğrudan satış sektöründe dünya devleriyle aynı sahnedeyiz. Türkiye’de pazar liderliğimizi koruyoruz, dünyada da yeni açılacak ülkelerimizle büyümeye tüm hızımızla devam ediyoruz. Çalışmamızın karşılığını görmek bizi çok motive ediyor ve gururlandırıyor. Asıl hedefimiz dünyanın en büyük doğrudan satış markası olmak. Bu olağanüstü yolculuğa ortak oldukları için tüm Farmasi Ailesi’ne teşekkür ederiz. Tüm dünyada ekonomik sıkıntılar yaşanırken, aksine doğrudan satış sektörünün daha da büyüdüğünü görmekteyiz. Yıllardır doğrudan satışın orijinal bir sosyal ağ olduğunu konuştuk, biz ev işgücünün orijinal emekçileriyiz. Umarım tüm dünya, doğrudan satıştan bir şeyler öğrenebilir” ifadelerini kullandı.

  G4A Turkey 2021’e seçilen girişimler açıklandı

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ