27.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  Bayer Liseler arası Bilim Yarışması’nın kazananları açıklandı

  İlk olarak 2014 yılında başlayan Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması’na Türkiye’nin dört bir yanından toplam 365 proje katıldı.

  Alanında uzman akademisyenlerin jüri üyeliğini yaptığı yarışmada dereceye giren ilk 3 proje belirlendi. Ayrıca Bayer Türkiye çalışanlarının değerlendirmeleriyle de Bayer Özel Ödülü sahibini buldu.

  Bayer’in lise öğrencilerini bilim alanında çalışmalara teşvik etmek için düzenlediği yarışmanın finali pandemiden dolayı online olarak gerçekleştirildi. Yarışmada ilk üç dereceyi alan öğrenci ve okullar, akademisyenlerin oluşturduğu jüri kurulu tarafından belirlenirken; Bayer Türkiye çalışanlarının oylarıyla seçilen bir ekip de Bayer Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı.

  BİRİNCİ TED ANTALYA KOLEJİ’NDEN

  ”Yaşama Değer Kat” temasıyla gerçekleşen, 500 öğrencinin 365 proje ile katıldığı yarışmanın bu yılki birincisi, Sera Beyaz Sineği (Trialeurodes vaporariorum) ile Biyoteknik Mücadelede Kullanılan Sarı Tuzakların Etkisinin Artırılması projesiyle TED Antalya Koleji Özel Lisesi’nden Aleyna Elmas ve Hanife Karatop oldu.

  İkincilik ödülünü Down Sendromunun Non-İnvaziv ve Prenatal Teşhisi için Yeni Bir Bakış projesiyle İzmir Özel Ege Lisesi’nden Duru Dikbaş ve Nisan Kaynar aldı.

  Üçüncülüğü ise Keçi Sütü ve Yapay Örümcek İpeği ile Yapay Deri Eldesi ve Organlardaki Dış Zar Tabaka İçin Kullanımının Araştırılması projesiyle İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi’nden Elif Tunç aldı.

  Bayer Özel Ödülü’ne ise Güneş Enerjisi Depolayan Hibrit Sistem “Solarjen” projesiyle İstanbul Özel Enka Lisesi’nden Derin Algül sahip oldu.

  Bayer Tüketici Sağlığı’nda üst düzey atama

  Bayer Türkiye’de yeni atama

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ