26.5 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  Takeda’ya üst üste 5. kez ‘En İyi İşveren’ ödülü

  Takeda Türkiye, 5. kez Top Employers Institute tarafından verilen ‘En İyi İşveren Ödülü’nün sahibi oldu.

  En İyi İşveren Ödülü

  Takeda Türkiye, 5. kez Top Employers Institute tarafından verilen ‘En İyi İşveren Ödülü’nün sahibi oldu.

  Takeda global olarak da dünyada prestijli ‘En İyi İşveren’ unvanın peş peşe alındığı 4. sene oldu.

  30 sene evvel kurulan ve 120 ülkede 2 bine yakın kuruluşu onaylayarak sertifikalandıran Top Employers Institute, her sene uluslararası alanlarada yaptığı değerlendirmelerin ardından en iyi işverenleri belirleyerek, ödüllerini takdim ediyor.

  Takeda 5. kez ‘En İyi İşveren’ ödülünü kazandı

  İnsan kaynaklarında mükemmelliği tanıma ile ilgili küresel bir otorite olan Top Employers Institute, 2020’de yaptığı değerlendirmeleri paylaştı. Böylece Takeda dünyada 4., Türkiye’de 5. defa ‘En İyi İşveren’ olarak ödül almaya hak kazandı.

  Bu sene akreditasyon alan 38 lokasyonu olan Takeda ayrıca Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Latin Amerika’da 4 bölgesel sertifikayı da bu sene portföyüne dahil etti.

  ”Çalışanlarımızı destekleyerek dünyanın geleceğinin daha parlak olmasını sağlayabiliriz”

  Peş peşe Türkiye’de 4. defa En İyi İşveren seçilmekten ötürü mutlu olduklarını belirten Takeda Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Deniz Öztaş, ‘’Takeda kültüründe faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarlarda hasta ihtiyaçlarını karşılamayı taahhüt ederiz. Biz de Takeda Türkiye olarak geliştirdiğimiz ve hayata geçirdiğimiz tüm insan kaynakları uygulamalarında, çalışanlarımızın bu genel taahhüdümüze yönelik ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardımcı olmaya destek oluyoruz. Günümüzün zorlayıcı COVID-19 pandemi ortamı, çalışan merkezli odağımızı artırmamızı gerektiriyor. Çalışanlarımızı destekleyerek, çeşitliliği kucaklayarak ve güven kültürünü besleyerek insanların daha sağlıklı olmasını ve dünyanın geleceğinin daha parlak olmasını sağlayabiliriz,” ifadelerini kullandı.

  Takeda’nın küresel ve yerel alanda çalışanlarına olan bağlılığını göstermeyi sürdürdüğünü vurgulayan En İyi İşverenler Enstitüsü CEO’su David Plink, ‘’Art arda 4. defa ‘Küresel En İyi İşveren’ sertifikası aldıklarından dolayı kendilerini kutluyoruz” açıklamasında bulundu.

  En İyi İşverenler Enstitüsü programı hakkında

  En İyi İşverenler Enstitüsü programı; ‘En İyi Uygulamalar’ anketine katılımları ve ulaşılan sonuçlar temelinde kurumlara sertifika takdim ediyor. Bu anket, Çeşitlilik ve Kapsama, Kariyer Gelişimi, Kültür, Sürdürülebilirlik, Öğrenim, Refah, Değerler ve Çalışma Ortamı gibi 20 çalışan merkezli konuyu içeren 6 insan kaynakları alanını içine alıyor. Kuruluşların işyeri ortamını iyileştirmesini ve değerlendirmesine yarayan bu sertifikaya sahip işverenler dünya çapında hemen hemen 7 milyon çalışanı bünyesinde barındırıyor ve onların hayatlarını olumlu yönde etkiliyor.

  Koronavirüs yüzünden hastalık hastası olmayın

  Covid-19 mutasyonlarına karşı 3 antikor ilacı da başarısız oldu

  Pfizer 2021’de aşı üretiminden 15 milyon dolar bekliyor

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ